logo
dollar
euro

Полтавкам розкажуть про рак грудей

16:19 13.05.2013 eye 280
Полтавкам розкажуть про рак грудей

15 травня з 10:30 до 12:00  у актовому залі Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру, за адресою вул Володарського 7а, відбудеться зустріч полтавчанок та журналістів із лікарями та представниками управління охорони здоров’я.

У рамках заходу журналісти від перших вуст дізнаються про умови та шляхи впровадження програми скринінгу жінок для обстеження на рак грудей у Полтавської області.  Завдяки подібній програмі обстеження жінок, вже вдалося значно зменшити смертність від раку грудей у розвинутих країнах та кількох регіонах України: Черкаській області та АР Крим.

Також з метою підвищення рівня відповідальності жінок за власне здоров’я відбудеться цікава лекція для полтавчанок про фактори захворюваності на рак грудей та його профілактику. Лекцію проведе провідний онкогінеколог країни, Галина Павлівна Майструк, Національний представник Європейської коаліції проти раку в Україні EUROPA DONNA.

Журналісти матимуть нагоду поспілкуватися із організаторами соціальної Програми та представниками лікарні, державної адміністрації під час обіду у ресторані готелю «Палаццо», вул. Гоголя 33, з 13:00 до 14:30.

Серед учасників заходу виступатимуть:

Вовк Орест Ярославович - головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Філіппас Ігор Вікторович - завідувач рентгенологічним відділенням Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Лисак Віктор Петрович - директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації.

Шкоденко Ганна Іванівна - головний позаштатний акушер-гінеколог Полтавської області Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА.

Майструк Галина Павлівна - Голова Правління Благодійного Фонду «Здоров'я жінки і планування сім'ї».

Рак грудей є третьою причиною смертності жінок в Україні після нещасних випадків і серцево-судинних захворювань. Кожна 7-а жінка в Україні може захворіти на рак молочної залози. Щодня 22 жінки в Україні помирають від цієї хвороби. Профілактичних методів, вакцинації і т.д., в світі не існує. Попередити прогресування хвороби можна тільки вторинною профілактикою - регулярним обстеженням молочної залози. 30% жінок звертаються до лікарів надто пізно. Хоча рак виявлений на ранній стадії в 95% є виліковним і лікування буде у багато разів дешевше і легше. Основна причина цієї жахливої ​​статистики - українські жінки не знають про ризик і не мають доступу до якісної обстеження.


Наверхнаверх