logo
dollar
euro

Керуватиме міліцією Полтавщини буде полковник Корсун

2:53 11.12.2019 eye 2954
Керуватиме міліцією Полтавщини буде полковник Корсун

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков учора призначив нового голову управління МВС Полтавської області. Головним міліціянтом Полтавщини став полковник міліції Корсун Іван Григорович.

До цього полковник Корсун  працював на посаді  заступника начальника УМВС України начальника міліції громадської безпеки УМВС в Черкаській області. До цього працював начальником ДАІ Черкащини.

На жаль, Інтернет нічого хорошого про Івана Григоровича не розповідає. Навпаки.

Так, громадсько-політичне видання "Прес-центр", коментуючи призначення сьогодні пише, що цей пан обіймав керівні посади у черкаській міліції з 2002 року і не так давно проявив себе як "захисник тітушок". Воно нагадало, що "протягом минулого року черкаські журналісти мали численні питання до Івана Корсуна, заступника начальника УМВС України у Черкаській області, з приводу молодиків спортивної зовнішності, які були присутні на кожній акції на боці Партії регіонів. Іван Корсун переконував, що не знає, що за молодики по мітингах ходять. Навіть дякував журналістам за підказки та фотографії, на яких фігурують найманці від влади. Казав, що проведуть перевірку та виявлять причетність молодиків до правопорушень. "Це можуть бути хлопці з групи підтримки якоїсь партії. Якої ― я не знаю". Такі пояснення одного з керівників управління міліції, які завжди знають, хто, де, що робить і чим дише, журналісти сприйняли просто як насмішку, – повідомляли медіа".

Сайт "Про головне" ж писав, що саме Корсун керував "тітушками" та "Беркутом" 22 березня 2013 року, коли журналістів, а також народних та обласних депутатів від опозиції не пускали на сесію Черкаської обласної ради.

мент22 березня. На фото видно, як полковник міліції Іван Корсун не пускає журналістів і депутатів на сесію (фото з сайту "Про Головне").

Нагадаємо ще й таке: Черкащина, де працював на керівній міліцейській посаді пан Корсун, у 2012 році  "прославилася" через брудні вибори аж на двох округах. Так, за інформацією, оприлюдненою РБК, опозиція виявила , зокрема,такі суттєві порушення, які Полтавщині й не снилися:

В окрузі №194 (м. Черкаси) 30 жовтня 2012 р. системний адміністратор викрав коди доступу до системи "Вибори", закрив серверну та зник. Представниками Партії Регіонів було подано близько 15 позовів з метою визнання голосування недійсним на дільницях, де перемогу отримав кандидат від опозиції. 31 жовтня 2012 року на ОВК почалося фізичне протистояння. Голова ОВК покинула засідання і до сих пір відмовляється надавати оригінали протоколів ДВК для їх передачі разом з протоколом ОВК до ЦВК.

В окрузі №197 (м. Канів, Черкаська область) ввечері 31 жовтня 2012 року 10 членів ОВК без пояснень причин залишили засідання ОВК, що призвело до відсутності кворуму. 5 листопада 2012 року вночі голова ОВК спільно з системним адміністратором до завершення підрахунку голосів по всіх дільницях увели до електронної системи "Вибори" інформацію, згідно якої кандидат від влади Губський. отримав  35,65 % (29 084 голосів) та здобув перемогу у даному окрузі.

Полковник Іван Корсун після цих виборів, як повідомляв сайт "Про Головне", влаштував брифінг, темою якого стали дії спецпідрозділу "Беркут" на канівський ОВК №197. Силловиків звинувачували у вживанні сили до людей. За версією ж УМВС, "беркутівці" не штурмували приміщення ОВК, до кімнати із бюлетенями не підходили, а лише забезпечили прохід голови ОВК до приміщення. Тоді Іван Корсун повідомив, що голова ОВК Онищенко печатки не брав, а приходив тільки за протоколом. За словами міліцейського начальника, ніхто із мирних громадян не постраждав. На жаль, пан полковник тоді не пояснив, яким чином сталося таке, що міліція області була втягнута у виборчі фальсифікації.

До речі, перевибори на цих округах теж не порадували. У 2013 році Черкащина відзначилась не тільки підкупом виборців. За словами заступника голови Черкаської обласної організації Комітету виборців України Юрія Саса, КВУ зафіксував більше 120 порушень, серед яких підкуп був лише самим серйозним, бо охоплював десятки тисяч виборців. Сас розповів  тоді УНІАН, що вибори в окрузі пройшли в атмосфері зневаги до закону, в умовах бездіяльності правоохоронних органів, при ігноруванні окремими суб’єктами виборчого процесу принципів чесної конкуренції. Штаб кандидата від опозиції  Булатецького за півгодини до закриття виборчих дільниць заблокували автомобілями ДАІ. В результаті цього, більшість спостерігачів кандидата не змогли потрапити на підрахунок голосів на дільницях. А тих, хто були на дільницях, члени комісії випхали в шию під різними приводами. І це було буквально в грудні минулого року. Важко уявити, що один з найвищих керівників місцевих "правоохоронців" був не в курсі справ.

Ось з таким "шлейфом добрих справ", не всі з яких ми згадали, прийшов на нашу землю новопризначений начальник обласної міліції. Можливо Полтава ще не раз засумує за звільненим донеччанином Едуардом Федосовим.


Наверхнаверх