logo
dollar
euro

У держказні закінчилися гроші, а в полтавських онкологів з’явилися плани?

14:29 27.02.2014 eye 860
У держказні закінчилися гроші, а в полтавських онкологів з’явилися плани?

Сьогодні у Верховній Раді Арсеній Яценюк, новообраний прем’єр-міністр України, чітко і ясно заявив: державна казна порожня, економити доведеться навіть на дрібницях.

Медицина – не дрібниця.  Від її стану залежить життя людей. На жаль, опитування, проведені у травні 2013 року на замовлення Міжнародного республіканського Інституту – IRI, компанією The Gallup Organization та Baltic Survey Ltd, показали: 60% опитаних вважають, що за останні два роки ситуація у сфері охорони здоров'я лише погіршилася. Результати опитувань показали, що за цей час  кількість українців, задоволених якістю медичних послуг, скоротилася в 2,5 разу. У 2011 році таких громадян було 34%, а у 2013 році їх залишилося лише 13%. Такі цифри оприлюднив  у жовтні минулого року член Тимчасової слідчої комісії з розслідування діяльності Міністерства охорони здоров'я, народний депутат від фракції "Батьківщина" Павло Петренко.

Він також тоді заявив, що  за останні два роки рівень корупційних діянь в сфері охорони здоров'я збільшився удвічі. За словами нардепа,  виявлені кричущі факти порушень під час держзакупівль, які здійснює МОЗ і його регіональні управління, чиниться відверте зловживання бюджетними коштами. "Ці сухі цифри фактично констатують те, що ті функціонери, які повинні були б опікуватися життям та здоров'ям громадян, насправді займалися іншими справами, які не мають жодного відношення до нормальної роботи органів охорони здоров'я. Вони зайняті виключно власним збагаченням", - зазначав Павло Петренко.

На жаль, на пацієнських форумах в Інтернеті немало висловлено негарних слів на адресу медицини Полтавщини, якою довгі роки опікується Віктор Лисак, який нині працює на посаді начальника управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації. Саме Віктор Лисак супроводжував учора, 26 лютого, новообраного голову обласної ради Петра Ворону під час візиту в Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер. Цей заклад  відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Петро Ворона оглянув матеріально-технічну базу диспансеру, в якому щомісяця проходять стаціонарне лікування понад 400 жителів області. Про це повідомляє прес-служба облради. Голова обласної ради спілкувався з хворими, цікавився умовами, в яких перебувають пацієнти, ставленням до них медпрацівників. Він, зокрема, застеріг медперсонал диспансеру, з яким зустрівся, від протиправних діянь, насамперед хабарництва та поборів. Особливу увагу Петро Ворона звернув на забезпечення закладу ліками та реактивами, що закуповуються за кошти обласного бюджету, на харчування хворих, надання їм якісної медичної допомоги.

Під час цих відвідин, головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк заявив, що в найближчих планах лікувального закладу створення єдиної комп’ютерної інформаційної мережі  реєстрації  онкологічних хворих, заміна функціональних ліжок, придбання сучасного обладнання, проведення ремонтних робіт приміщень.

На жаль, навряд чи плани полтавських онкологів здійсняться найближчим часом. На це просто не буде в держави коштів. Добре, якби головлікар таки зробив все, щоб тяжкі хворі отримували належну допомогу, навіть в надзвичайних умовах, щоб ні в кого навіть сумнівів не залишалось щодо законного розподілу ліків, придбаних державним коштом, щоб були викоренені навіть маленькі паростки корупції.


Наверхнаверх