logo
dollar
euro

Міська влада вважає полтавців вандалами і "захоплювачами"

12:14 24.02.2014 eye 1709
Міська влада вважає полтавців вандалами і "захоплювачами"

Чи можна змінити міську владу, якій не подобаються містяни?

Після бурхливої позачергової  тридцять дев’ятої сесії Полтавської міськради, яка відбулась 22 лютого, на сайті влади обласного центра з’явилась інформація, яка, треба думати, відповідає настроям  міського голови.

Так там йдеться про те, що пам’ятник Леніну "був по-вандальськи знесений і розтрощений ввечері 21 лютого 2014 року". Отже, довелося на сесії приймати рішення про демонтаж постаменту, а не пам’ятника.  Щодо післясесійних подій владний сайт говорить так: "Після сесії деякі громадяни заблокували вихід, не випускаючи міського голову із зали засідань. Вони вимагали відставки очільника міста або ж розпуску міської ради. Втім, самі протестуючі не могли дійти єдиного рішення – чого ж вони таки прагнуть і яким шляхом. Були й ті, хто позицію захоплювачів категорично не поділяв і виступав проти їх дій, адже на виборах міського голову обрало більше 100 тисяч людей, а наразі "питання посади очільника міста і відповідно долю міста хочуть вирішити 80 чоловік". Ані охорону, ані міліцію не викликали – щоб не виникло протистоянь. Відтак, протримавши міського голову після сесії ще протягом 9 годин у сесійній залі, мітингуючи врешті-решт розійшлися".

Треба визнати, полтавці, які прийшли на сесію діяли занадто емоційно. Однак, треба визнати й те, що невдоволеність містян Мамаєм таки критично зростає через цілу низку причин. Міська влада стала занадто закритою, вона прийняла цілу низку неправомірних рішень, вивела Полтаву із усіх можливих об’єднань. Міський голова перебирає на себе якісь незрозумілі функції з контролю стану дитячих садків у той час, коли міське господарство стрімко занепадає тощо.

Отже, сталося так, що міського голову, який думає, що люди голосували за нього, а не за гречку, незадоволений вже своїми виборцями, а виборці не задоволені мером, котрий вперто не хоче полишати щедро засіяної посади. Що ж робити?

На жаль, наказати меру перестати чіплятися за владу, полтавці не можуть. На жаль, не зможуть вони і провести місцевий референдум. В Україні неможливе проведення місцевих референдумів у зв'язку з відсутністю відповідного закону, про це минулого тижня виданню "Коммерсант-Україна" заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера. Проблема з місцевими референдумами виникла після прийняття закону "Про всеукраїнський референдум" у листопаді 2012 року. У документі не прописано процедуру проведення місцевих референдумів, у той же час, згідно з прикінцевими положеннями, після вступу в силу нового закону, що втратив силу закон 1991 року "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".

Добитися відставки міського голови законним шляхом можна лише спираючись на закон "Про місцеве самоврядування в Україні".

Згідно 79 статті цього закону достроково повноваження мера припиняються в таких випадках:

його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;

припинення його громадянства;

набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції";

порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом;

визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

його смерті.

якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх