logo
dollar
euro

Полтава попрощалася з Леніним

17:08 21.02.2014 eye 6597
Полтава попрощалася з Леніним

Його долю вирішують не дочекавшись сесії міськради, яка таки відбудеться завтра

Саме в ці хвилини ініціативна група намагається стягти з п'єдесталу пам’ятник Вождю світового пролетаріату, що на площі  Конституції у Полтаві. Людей в формі поблизу не помітно. Перші спроби в’явились не надто вдалими: мотузки не витримували. Але в рішучості ініціаторам не відмовиш. Є всі підстави вважати, що цей витвір,  виконаний за канонами тоталітарного мистецтва, таки кінець-кінцем піддасться.

Звичайно, полтавці мають різні думки щодо пам’ятника Леніну. Але факт вже майже довершений: Леніна у Полтаві не буде. Що буде на цьому місці, капличка, стела Героям – борцям за незалежність України чи фонтан, сподіваємось, вирішуватиме громада міста.

Раніше активісти майдану анонсували розгляд долі пам’ятника на позачерговій сесії, яку міський голова таки призначив на завтра, 22 лютого.

Для довідки:

Пам’ятник Леніну встановлений в Полтаві  в 1960 р. Він був виготовлений за проектом скульптора Л. Ю. Кербела і архітектора О. М. Душкина. Бронзова скульптура встановлена ​​на постаменті з полірованого граніту. Загальна висота композиції складає 8,9 м.

До 1917 р. площа носила назву Петровської. Вона була закладена на початку XIX в . на території Полтавської фортеці. Наприкінці XIX - початку XX ст. на площі знаходився Петровський базар, а в 1871 р. - побудована губернська земська управа, в якій наприкінці XIX ст. працювали видатний російський письменник І. Бунін, державний і політичний діяч А. Г. Шліхтер та ін У 1901 р. цей будинок було розібрано і на його місці побудований Будинок Полтавського губернського земства, де зараз розташовується Полтавський краєзнавчий музей. Про це повідомляє сайт "Полтава туристична".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх