logo
dollar
euro

Полтавські регіонали закликають "нафаршувати" парламент "тушками"?

13:31 18.02.2014 eye 1172
Полтавські регіонали закликають "нафаршувати" парламент "тушками"?

Представники Партії регіонів з Полтавщини, відгукуючись на сьогоднішні події в Києві, закликають підтримати ідею про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму щодо виборів депутатів на мажоритарній основі.  

Зокрема така пропозиція прозвучала від регіонали, депутата облради Ірини Білібіної, заступника голови – керівника апарату ОДА Валерія Пархоменка та інших. Зрозуміло, що така ідея народилась не просто сьогодні і не в головах місцевих регіоналів.

Під час сесійного засідання Верховної Ради 2 березня 2013 року лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловився за розпуск чинної Верховної Ради, проведення референдуму і проведення виборів на мажоритарній основі.

Тим часом експерти тоді застерегли, що проведення референдуму щодо зміни системи виборів Верховної Ради на мажоритарну означатиме кінець демократії в Україні.

"Це буде кінцем демократії в Україні. Оскільки сам закон про референдум виписаний таким чином, що референдум може проводити, контролювати і рахувати результати лише влада", – заявила тоді в коментарі Тиждень.ua голова правління фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

Соціолог також вважає, що влада "використає цей референдум для того, щоб змінити закон".

"Для того, щоб зробити закон про вибори таким, щоб Янукович був forever. Щоб мати абсолютну більшість у Верховній Раді і змінювати Конституцію, як захоче той же Янукович", – заявила Бекешкіна.

Громадянська мережа "Опора" у своєму звіті про вибори 2012 рок зазначала, що в "країнах, які не мають сталих традицій демократії, а суспільство в значній мірі лояльно ставиться до побутової та політичної корупції, мажоритарна складова корумпує й виборчий процес".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх