logo
dollar
euro

Як урятуватися від інфаркту на самоті?

8:38 11.05.2013 eye 42
Як урятуватися від інфаркту на самоті?

Припустімо зараз 18.20. Ви їдете додому після надзвичайно важкого, напруженого трудового дня. Ви дійсно стомлені й виснажені. Раптом починаєте відчувати сильний біль у грудях, який віддає у руку й піднімається до шиї. До найближчої лікарні всього кілька кілометрів. Але ви не впевнені, що зможете цю відстань подолати. Вас учили робити штучне дихання, але ніхто не сказав, як це робити самому собі.

Як пережити інфаркт, коли ви знаходитеся самі? Оскільки більшість людей відчуває серцевий напад тоді, коли поруч нікого немає, то в людини, чиє серце б’ється неправильно і яка починає слабнути, є приблизно 10 секунд до втрати свідомості.

Що ж робити? Не панікуйте, а починайте кашляти швидко й дуже сильно. Обов’язково глибоко вдихніть перед кожним кашлянням. Кашель має бути глибоким і довгим, відхаркуючим, із самої глибини грудей.

Вдих і кашель повинні повторюватися кожні дві секунди без передиху доти, допоки не надійде допомога або ви відчуєте, що серце знову почало битися нормально.

Глибокі вдихи подають кисень у легені, а кашель стискує серце, допомагає крові циркулювати й відновлювати нормальний ритм. Таким чином, жертва інфаркту зможе сама добратися до лікарні.


Наверхнаверх