logo
dollar
euro

На Полтавщині відродили джерело, яке вважають цілющим

9:19 16.02.2014 eye 871
На Полтавщині відродили джерело, яке вважають цілющим

У селі Обізнівка, Глобинського раону, відродили старовинне цілюще джерело і облаштували купіль.  

До жовтневої революції тут був маєток пана Панайотова, власника цегельного заводу. Саме він у 1896-1901 роках побудував у селі Богоявленську церкву за проектом відомого архітектора Ніконова, яка збереглася до наших днів. Переповідають, що у поміщика захворіла дружина. Якось їй наснилося, що у маєтку треба вирити колодязь, вода якого буде цілющою. Так з'явилося джерело, випивши води з якого вона одужала.

Після революції маєток Панайотова зруйнували, а колодязь закидали сміттям. Довгі роки там було місцеве сміттєзвалище. Лише кілька десятиліть тому про джерело згадали. З ініціативи протоієрея Олександра Адамчука його розчистили. А коли зробили аналізи води, здивувалися – такої чистої в наш час рідко де зустрінеш.

Нещодавно виникла ідея зробити купіль на місці джерела. Коли її облаштовували за допомогою меценатів, виявили ще два джерела. На двох з них облаштували купальню Іоанна Хрестител, а на одному - джерело святого Пантелеймона Цілителя. Про це повідомляє прес-служба Кременчуцької єпархії.


Наверхнаверх