logo
dollar
euro

У Лубнах депутати міськради зробили європейський вибір

12:33 15.02.2014 eye 416
У Лубнах депутати міськради зробили європейський вибір

На засіданні сорокової сесії Лубенської міської ради шостого скликання, яка відбулась  14 лютого, прийняте рішення приєднатися до Європейської ініціативи "Угода мерів" та уповноважити міського голову Олександра Грицаєнка від імені територіальної громади міста Лубен підписати Угоду мерів. Про це повідомляє офіційний сайт Лубенської міськради.

Підписанти Угоди мерів беруть на себе добровільні зобов’язання випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2  більше ніж на 20% до 2020 через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії. Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов’язуються:

провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території;

підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку (Sustainable Energy Action Plan – SEAP, далі – План Дій), схвалений місцевою радою, протягом року з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;

готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;

просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;

поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи влади до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів.

Для довідки. Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку.

Угода мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.

Завдяки Угоді мерів установи ЄС зробили безпрецедентний крок у залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.


Наверхнаверх