logo
dollar
euro

У Держархіві Полтавської області відкрилася виставка "Життя, обпалене війною"

21:54 20.08.2019 eye 251
У Держархіві Полтавської області відкрилася виставка "Життя, обпалене війною"

У відкритті виставки, присвяченої 25-й річниці виведення радянських військ з Афганістану, взяли участь представники влади, Полтавської міської спілки ветеранів війни в Афганістані, Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації, учні старших класів школи № 10, та місцевих ЗМІ.

Виставка складається із трьох розділів. У першому розділі представлено документи вищих органів влади СРСР. Документи другого розділу присвячені уродженцям Полтавщини, які були учасниками афганської військової кампанії: документи полтавців Вадима Пасмурцева, Юрія Щербака, Михайла Кудряшова, Олександра Горбунова та ін. У ньому також представлені фотографії, зроблені під час війни в Афганістані, статті із місцевих ЗМІ. Третій розділ присвячений пошануванню пам’яті загиблих воїнів на Полтавщині та активній громадській діяльності ветеранів-афганців  у роки незалежної України.

Для довідки: 15 лютого цього року виповнюється 25 років з часу виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у бойових діях на території якої взяли участь понад 160 тисяч солдатів і офіцерів з України. На афганській війні побувало 4 357 наших земляків-полтавців. Один із них – льотчик – штурмовик В. Ф. Гончаренко – удостоєний знання Героя Радянського Союзу. "Афган" забрав життя 88 мешканців Полтавщини. Молодими вони присягли на вірність батьківщині, військовому братству і клятву свою дотримали.


Наверхнаверх