logo
dollar
euro

На Полтавщині розпочалась операція "Первоцвіт -2014"

8:20 14.02.2014 eye 1811
На Полтавщині розпочалась операція "Первоцвіт -2014"

Державна екологічна інспекція у Полтавській області розпочала операцію "Первоцвіт-2014", яка триватиме до червня місяця поточного року.

Вже виданий відповідний наказ та створені рейдові групи. Держекоінспекція під час проведення операції взаємодіятиме із Управлінням лісового та мисливського господарства та УМВС України в Полтавській області.

 В Україні законодавством захищаються 86 видів рослин, їх збір та продаж заборонені. На Полтавщині ,зокрема, зустрічаються Проліска дволиста, Первоцвіт весняний, тюльпан дібровний, черемша, півонія вузьколиста, рябчики малий, руський і шаховий, сон чорніючий, проліска сибірська, ряст Галлєра, конвалія травнева. Ці рослини знаходяться під загрозою знищення і занесені до Червоної книги України.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області попереджає:

Рідкісні та такі, що перебувають під загрозою зникнення, види рослинного світу, охороняються ст.ст. 12 та 64 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та ст.ст. 30 та 31 Закону України "Про рослинний світ". Відповідальність за збір та реалізацію таких рослин передбачена ст.ст. 88¹ та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу становить від трьох (51,00 грн.) до п'ятдесяти (850,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів рослинного світу. Крім того, за кожну незаконно зібрану, знищену або пошкоджену рослину, занесену до Червоної книги України, нараховується заподіяна державі шкода.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх