logo
dollar
euro

Суд скасував "майданівське" рішення сесії Кременчуцької міськради

17:23 13.02.2014 eye 404
Суд скасував "майданівське" рішення сесії Кременчуцької міськради

27 січня депутати Кременчуцької міської ради на позачерговій сесії міськради більшістю голосів прийняли і затвердили звернення, в якому містились вимоги:

від президента України - добровільно піти у відставку; від прем’єр-міністра України - добровільно піти у відставку разом із міністром внутрішніх справ та кабінетом міністрів в повному складі: від голови Верховної ради - повернути роботу парламенту у законне русло, скасувати закони, прийняті 16 січня, що призвели до загострення політичної ситуації; від правоохоронних органів - зупинити перевищення повноважень, знайти і покарати винних у загибелі і катуванні людей, негайно звільнити з під варти усіх затриманих учасників акцій протесту; від  усіх сторін конфлікту – зупинити процеси, які  розколюють єдиний український народ, і розробити програму подальшого розвитку України на принципах взаємоповаги, законності та недопущення проявів сепаратизму. Подібні рішення 27-28 січня прийняли й деякі інші міські, районні та селищні ради.

Сьогодні прес-служба прокуратури області повідомила, що Полтавським окружним адміністративним судом задоволено позовну заяву прокурора Кременчука до міської ради про визнання незаконним та скасування рішення сесії Кременчуцької міської ради від 27 січня 2014 року щодо суспільно-політичної ситуації в державі.

Загалом на Полтавщині за позовами прокурорів міст та районів області вже скасовано 8 рішень органів місцевого самоврядування, які порушують вимоги Конституції та чинного законодавства України, зокрема Закону "Про місцеве самоврядування в Україні".

На думку прокурорів, приймаючи рішення, депутати вищезгаданих рад вийшли за межі своїх повноважень, передбачених Конституцією та Законом "Про місцеве самоврядування в Україні". Зокрема органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями надавати оцінку та здійснювати контроль за діяльністю центральних органів влади й визначати напрямки реалізації зовнішньої політики держави. Про це йшлося в  повідомленні перс-служби прокуратури області, оприлюдненому раніше.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх