logo
dollar
euro

Хто вірить, що на Полтавщині тільки 3,1% людей працездатного віку без роботи?

15:40 13.02.2014 eye 467
Хто вірить, що на Полтавщині тільки 3,1% людей працездатного віку без роботи?

Ми будемо жити погано, доки влада на кожному кроці дуритиме народ.

За інформацією Головного управління статистики в Полтавській області, на кінець січня 2014 року в регіоні було тільки 27453 зареєстрованих безробітних – 3,1% людей працездатного віку. У той же час на ринку праці Полтавщини було 2380 вільних робочих місць. Тобто на одне робоче місце претендували 12 людей. Це більше ніж наприкінці минулого року, коли у грудні навантаження на одне робоче місце становило 10 осіб. Працевлаштувались  протягом січня 964 – 3,2% від зареєстрованих.

Із зареєстрованих безробітних допомогу отримували 23913 людей. Середній розмір допомоги становив 1206,1 гривень.

Що цікаво за статданими наявне населення області на 1 грудня 2013 року становило 1459015 осіб. У грудні минулого року на Полтавщині нарахували 358501 найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях, де кількість таких є 10 і більше осіб.

За даними вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності у січні-вересні працювали 611900 людей працездатного віку, що становить 68,5 % від працездатних. Чим займались решта 31,5% - невідомо. За цією методологією статистики нарахували в той період безробіття на рівні 8,5 % від людей працездатного віку, у той час коли рівень зареєстрованого безробіття становив у середньому 2,7% працездатних.

Подивившись на ці цифри, розумієш, що влада жодним чином не зацікавлена у виявленні РЕАЛЬНОГО рівня безробіття. Від такого підходу не одна сотня тисяч людей на Полтавщині суттєво постраждала і ще постраждає, адже не матиме права на повноцінне пенсійне забезпечення, хоч і працювали протягом всього життя.

За даними Держстата, кількість зареєстрованих безробітних у всій Україні на кінець листопада 2013 становила 423,8 тис. осіб і складало 1,5% населення працездатного віку. Такі дані, насправді, змушують згадати про вибори в Україні й цитату, яку приписують Сталіну: не має значення хто і як голосував, головне – це хто і як рахував. Ось така в нас історія з підрахунками рівня безробіття.

Особливо українські підрахунки викликають недовіру з огляду на рівень безробіття, який декларують набагато розвинутіші країни. Так, за даними Федеральної агенції з працевлаштування ФРГ, рівень безробіття у січні становив 6,8%. У США в перший місяць року нарахували 6,6% безробітних. У Португалії наприкінці 2013 року безробіття знизилось і становило 15,4%, у Греції зросло до 27,8%. Хто повірить, що в Україні з її економічнім рівнем становище з безробіттям в 10 разів краще, ніж в Греції.

Отже, система реєстрації в Україні безробіття вимагає докорінного змінення. Адже, по-суті, вона постачає неправдиві дані, які лягають в основу бюджетів різних рівнів, програм тощо.


Наверхнаверх