logo
dollar
euro

Полтавський міськвиконком хоче підняти ціни на поховання

10:15 13.02.2014 eye 604
Полтавський міськвиконком хоче підняти ціни на поховання

Цими днями на сайті міської влади обласного центру з’явився проект рішення міськвиконкому, яким встановлюються нові тарифи на на ритуальні послуги, які  надаються комунальним підприємством "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування". Попередні діяли всього чотири місяці – з 16 жовтня 2013 року.

Отже, ціни мають піднятися на 20-95 грн. Звичайно ж, найбільше подорожчання торкнеться могил тих розмірів, замовлення на які спец комбінат отримує найчастіше. Найбільше подорожчають могили, викопані взимку вручну. Так за могилу розміром  2,2х0,8х1,8 взимку спецкомбінат хоче брати 769,00 грн., що на 95 грн. більше, ніж зараз (674,00 грн.). Влітку така могила коштуватиме 506,00 грн., зараз –  445,00 грн.

Могили, викопані напівмеханізованим способом  із використанням екскаватора, подорожчають значно менше -  на 23-26 грн.  Так за могилу розміром  2,2х0,8х1,8  і взимку, і влітку хочуть брати  288,00 грн., зараз ціна становить 265,00 грн.
Зазначимо, що згідно жовтневому рішенню міськвиконкому та проекту рішення, в суми, наведені вище, не тільки копання могили ручним, а й  опускання труни з  тілом  померлого  туди,  закопування могили,  формування  намогильного  насипу  та одноразове прибирання території біля могили.

До речі, міськвиконком хоче підняти і ціни на поховання урни з прахом померлих у колумбарну нішу з 94,00 грн. до 103,00 грн., на підпоховання урни з прахом померлих у колумбарну нішу з 119,00 грн. до 124,00 грн.

У проекті рішення міськвиконкому необхідність підняття тарифів обґрунтовується, зокрема, зверненням комунального підприємства "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" та наданими ним розрахунками і робиться "з метою встановлення економічно обґрунтованої вартості ритуальних послуг". На жаль, міська влада вже звично не ділиться із громадою докладними розрахунками, які б пояснили доцільність підняття тарифів, та й їх  попереднього встановлення.

Нагадаємо, до жовтня 2013 року ритуальні послуги у Полтаві надавалися за цінами та тарифами, затвердженими керівником підприємства. А в травні минулого року Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала комунальне підприємство "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" на 17 тис. грн. за зловживання монопольним становищем – застосування економічно необґрунтованих  тарифів на ритуальні послуги.


Наверхнаверх