logo
dollar
euro

Призначення допомоги при народженні та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

10:35 09.05.2013 eye 110
Призначення допомоги при народженні та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та Закону України «Про державну допомогу сім'ям із дітьми» призначається допомога при народженні дитини та з догляду за нею до досягнення трирічного віку.

Для призначення допомоги при народженні дитини жінці, яка народила дитину, необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання протягом 12-и календарних місяців після народження дитини особисто та надати такі документи:

заяву, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

копію свідоцтва про народження дитини;

витяг про народження дитини з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідку для призначення допомоги при народженні дитини, видану виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (крім міст обласного значення).

При народженні другої дитини або наступних дітей необхідно надати довідку про склад сім'ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини.

При зверненні за допомогою з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, крім зазначених документів, подаються також:

копія трудової книжки матері;

довідка з місця навчання – для осіб, які навчаються;

довідка про те, що виплата допомоги з безробіття не проводиться – для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;

виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – для осіб, що провадять підприємницьку діяльність;

витяг із наказу (розпорядження) роботодавця про надання матері відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Під час звернення при собі потрібно мати паспорт та довідку про ідентифікаційний номер.

Зазначена допомога призначається від дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж із дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, для працюючих осіб – від дня настання відпустки з догляду за дитиною по день її закінчення. Розмір допомоги, яка надається з урахуванням доходів сім'ї, може бути перерахований із місяця подання заяви терміном на шість місяців.

Допомога при народженні дитини нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-и років, установленого на день народження дитини.

На дитину, яка народилася після 8 квітня 2011 року, допомога надається в сумі:

кратній 30-и розмірам прожиткового мінімуму – на першу дитину;

кратній 60-и розмірам прожиткового мінімуму – на другу дитину;

кратній 120-и розмірам прожиткового мінімуму – на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців, на другу дитину 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами.

Допомога з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, установленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше ніж 130 гривень.

Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

За умови подання всіх необхідних документів допомога призначається протягом 10-и днів та виплачується щомісячно через поштове відділення з доставкою додому чи банківську установу за заявою матері.


Наверхнаверх