logo
dollar
euro

Заради свободівця Романа Чабановського суд у Полтаві працював вночі. Хроніка подій 10 лютого

9:27 11.02.2014 eye 590
Заради свободівця Романа Чабановського суд у Полтаві працював вночі. Хроніка подій 10 лютого

10 лютого після 18 години вечора (!) слідчими Полтавського міського управління міліції було викликано на допит голову Полтавської обласної організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода", помічника народного депутата Романа Чабановського. Націоналістові інкримінують захоплення адміністративної будівлі – зали засідань Полтавської обласної ради.

Про це повідомляє прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".

Роман Чабановський разом із народним депутатом-свободівцем Юрієм Бубликом прибули до Полтавського міського управління МВС на так званий допит. Під час зустрічі слідчі вручили постанову про підозру у захопленні адміністративної будівлі (зали засідань Полтавської обласної ради), а також подали клопотання до суду про обрання запобіжного заходу для підозрюваного. Правоохоронці наполягали на проведенні судового засідання вже сьогодні – 10 лютого 2014 року.

Під стінами Полтавського міського управління міліції зібралося більше сотні полтавців, які прийшли підтримати свободівця Романа Чабановського та висловити своє незадоволення щодо вибіркової роботи правоохоронних органів.

"Замість того, щоб шукати реальних крадіїв, вбивць, ґвалтівників, наші міліціянти виконують ганебні накази влади зверху. Слідчі "шиють" надумані справи патріотам, націоналістам, активістам Майдану лише за те, що вони є українцями, за те, що вони не мовчать, а відстоюють свої інтереси, інтереси всього народу. Вони діють підступними, незаконними методами – викликають на допит, вручають постанову про підозру у якомусь злочині і тут же влаштовують суд. Так сталося і з Романом Чабановським. Але минув той час, коли український народ опускав голову під гнітом окупанта. Ми не будемо мовчати. Якщо представники влади думають, що такими діями їм вдасться залякати людей і ми розійдемося із Майданів, то це не так. Сьогодні саджають активістів під арешт, а завтра прийдуть до кожного із нас, до кожного патріота. Тому тримаємося разом. Лише разом ми – сила, яку боїться оця продажна, незаконна, антинародна влада", – зазначив народний депутат України від ВО "Свобода" Юрій Бублик.

Суд по обранню запобіжного заходу було призначено на 23 годину у Октябрському районному суді міста Полтави. Перед початком засідання Юрій Бублик хотів подати клопотання, щоби взяти на поруки Романа Чабановського, але йому відмовили, мовляв, канцелярія в цей час уже не працює. Більше двох годин громада чекала суддю Наталію Тімошенко. Представниця Феміди увійшла до зали засідань після першої ночі й оголосила про перенесення розгляду справи на 10:30. У цей же час полтавці вже під стінами суду скандували "Банду геть!", "Суддя, суди по закону!", "Суддя, пам’ятай – Янукович не вічний!". Разом із Романом Чабановським до суду привезли голову обласного "УДАРу" Петра Ворону, якого затримали на півдорозі до Києва. Активісту Майдану також інкримінують захоплення адміністративної будівлі. Розгляд його справи призначено на 15 годину.

"Навіть численні процедурні порушення і судове засідання в нічний час не зупиняють прокурорів, суддів, слідчих перед сумлінним виконанням наказів, котрі прийшли зверху. Вказівки їм давалися у телефонному режимі, а поспіх, із яким все робилося, тільки підтверджував упередженість. Наші справи пишуться не тут і ми розуміємо, що головна мета цих всих безглуздих дій – залякування. Але 37 рік минув і він точно не повториться в 2014, адже змінилися українці, змінилися полтавці. Ми в жодному разі не припинимо свою боротьбу! Слава Україні!", – наголосив Роман Чабановський.


Наверхнаверх