logo
dollar
euro

На засіданні розширеної колегії Департаменту охорони здоров'я ОДА говорили про позитив

15:03 07.02.2014 eye 480
На засіданні розширеної колегії Департаменту охорони здоров'я ОДА говорили про позитив

Сьогодні, 7 лютого, у Полтаві відбулося засідання розширеної колегії Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, на якому підсумували діяльність галузі охорони здоров'я області у 2013 році та визначили завдання на 2014 рік.

У заході взяв участь голова ОДА Олександр Удовіченко, котрій заявив, що медична галузь завжди була і залишиться на Полтавщині однією з пріоритетних, що йде постійна робота  над підвищенням якості та ефективності медичної допомоги. Зазначив,що область  за загальними показниками розвитку сільської медицини зайняла третє рейтингове місце серед не пілотних регіонів нашої держави.

Відзвітував директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак. Зокрема, він розповів, що "протягом 2013 року було реалізовано ряд якісних перетворень, які значно поліпшили рівень надання медичної допомоги для населення області". Збільшена кількість амбулаторій сімейної медицини зі 176 у 2010 році до 313. Модернізовано вторинну (спеціалізовану) допомогу. Шляхом об'єднання 29 закладів та структурних підрозділів швидкої допомоги в Комунальну установу "Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Полтавської обласної ради, створена єдина система надання екстреної медичної допомоги. Продовжується робота щодо регіоналізації надання перинатальної допомоги в області. Реалізується проект щодо ціноутворення на лікарські засоби для хворих на гіпертонію. За словами Віктора Лисака, у 2014 році реалізацію розпочатих проектів буде продовжено.

Отже, на колегії  задекларували суцільні покращення з підвищенням. Однак, згідно даних Головного управління статистики в Полтавській області, протягом січня-листопада 2013 року на Полтавщині померли 22281 людей, що на 186 більше, ніж у відповідний період 2012 року. Тобто, на фоні скорочення населення регіону, смертність зросла. Найбільше людей у звітний період померли від хвороб системи кровообігу – 15253. У відповідний період 2012 року таких було на 461 менше. Новоутворення, які є на другому місці за кількістю померлих, стали причиною смерті 3102 людей, у 2012 році – менше на 27.


Наверхнаверх