logo
dollar
euro

Як святкували Великодень у Крюківській виправній колонії

8:23 09.05.2013 eye 86
Як святкували Великодень у Крюківській виправній колонії

У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне.

Великодні дні зазвичай спонукають усіх вірян по-новому побачити й відчути себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще – бути добрішими, милосерднішими, терплячішими, благороднішими один до одного.

Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Свято Великодня святкують на весняне рівнодення, після якого день стає більшим за ніч. Природа в цей час починає оживати після зимового сну, скресають ріки, повертаються птахи з вирію, дні стають довшими, а сонце – теплішим.

Цьогорічний Великдень, як і кожен попередній, приносить засудженим Крюківської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№29) нові сподівання – особисті та родинні, надихає оптимізмом і впевненістю у власних можливостях, додає сил у добрих справах. 

Із метою підвищення значення християнських традицій у духовному вихованні засуджених, формування у них ідеології злагоди, терпимості та поваги до релігійних поглядів, обрядів та звичаїв свого народу засуджені ознайомились із пасхальними звичаями та традиціями українського народу у стародавні часи. Під час бесід і лекцій засуджені дізналися про історію виникнення свята, святкування Пасхи у різних країнах світу. Проведення лекцій для засуджених в кімнатах виховної роботи супроводжувалися переглядом святкового богослужіння в храмах міст України.

Із приходом цього свята люди оновлюються, стають морально кращими, бо Великодні свята – це найкращий час для переосмислення, прощення, порозуміння та каяття. Пасхальні урочистості, традиції й духовність єднають людей, до якої б нації вони не належали, до якої б церкви не ходили.

Із напутніми словами у Великодень звернулися до засуджених ієрей отець Андрій та прихожани Української православної церкви. Молебень закінчився окропленням усіх присутніх свяченою водою, яка очищує душу й тіло, додає сил та енергії.

Цього дня до колонії завітало багато гостей. Засуджених установи відвідали представники місії Полтавського Обласного Об’єднання Церков Євангельських Християн баптистів, Греко-католицької церкви, які провели духовно-просвітницьку проповідь із засудженими.

Доброю традицією в установі є проведення спортивних заходів у святкові дні. Так, на Великодні свята відбулися змагання з футболу та настільного тенісу між відділеннями, які мали на меті підтримання здорового способу життя та спонукання до занять фізичною культурою.

Народні свята, такі як Великдень, нагадують нам про наше призначення на цій Землі, дають розуміння навколишнього світу, надію та сподівання на краще майбутнє.


Наверхнаверх