logo
dollar
euro

У Гадячі визначились, що напишуть на пам’ятнику Шевченку

12:23 06.02.2014 eye 1940
У Гадячі визначились, що напишуть на пам’ятнику Шевченку

Громадська рада при райдержадміністрації 4 лютого визначилась, який рядок з віршів Кобзаря викарбують на постаменті пам'ятника Тарасу Шевченку , відкритого в листопаді  минулого року в Гадячі.   

Свої пропозиції до 1 лютого мали змогу надавати мешканці району,  громадські організації, органи місцевого самоврядування міста. В найбільшому кіноконцертному залі райцентру для них були встановлені  скриньки.

Робоча група розглянула 69 пропозицій і подала на обговорення Громадській раді  дві цитати з шевченківських віршів:  "…буде син, і буде мати, І будуть люде на землі" та  "І буде правда на землі".

На сайтах місцевої влади повідомляється, що в обговоренні взяли участь всі члени Громадської ради і проголосували за те, щоб на постаменті пам’ятника викарбувати слова з вірша "І Архімед, і Галілей": "… буде син, і буде мати, І будуть люде на землі. Це буде зроблено до 200-річчя від дня народження Шевченка.

шевченко_1

Отже, "правду на землі" в Гадячі чомусь забракували, схилившись, мабуть, до думки, що правда в кожного своя, а в теперішні буремні часи можемо сподіватись, що хтось таки їх в Україні переживе.

До речі, це вже 42-й пам'ятник Кобзареві, відкритий у Полтавській області. У листопаді, коли його відкрили, на сайті Партії регіонів з’явилася стаття  під назвою "Благодаря регионалам Полтавщины открыт памятник Тарасу Шевченко", в якій, зокрема, йшлося: "Председатель Гадячской райгосадминистрации, председатель районной организации Партии регионов Владимир Беседа выразил убеждение, что этот день станет для земляков исторической датой, а сегодняшние события сплотят их на выполнение программы Виктора Януковича "Украина для людей".

Про яких людей йдеться в програмі , в дописі не уточнено, як і поза увагою його автора залишилось те, що пам’ятник виготовлений на бюджетні кошти. Точніше,  як розповів тоді УНІАН голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, "з бюджету були направлені кошти у сумі 99,6 тис. грн. З них кошти обласного бюджету - 69,6 тис. грн і кошти районного бюджету - 30 тис. грн, решту коштів виділено Гадяцьким філіалом ПАТ  "Райз-Максим" у рахунок соціальних угод".


Наверхнаверх