logo
dollar
euro

Роботодавці Полтавщини мають зрозуміти важливість охорони праці

9:53 31.01.2014 eye 289
Роботодавці Полтавщини мають зрозуміти важливість охорони праці

Учора, 30 січня, відбулася спільна прес-конференція заступника голови Полтавської ОДА Бориса Галушка та начальника теруправління Держгірпромнагляду Сергія Щербака.

Сергій Щербак, зокрема, повідомив, що протягом 2013 року на підприємствах, підконтрольних полтавському теруправлінню, травмувались 216 працівників, серед яких 18 – смертельно. У порівнянні з 2012 роком кількість травмованих на робочих місцях зменшилась на 18 випадків, а от кількість  смертельних випадків збільшилась - минулого року їх було 17. Найвищий рівень травматизму спостерігається на підприємствах сільського господарства, машинобудування та соціально-культурної сфери.

"Аналіз причин нещасних випадків зі смертельним наслідком свідчить, що понад 88% з них сталися з організаційних причин, з технічних – майже 12%. Враховуючи менталітет наших роботодавців та працівників, перевірки, приписи, адміністративні позови до суду про застосування заходів реагування та накладення штрафів на винних осіб усе ще залишаються одними з найбільш дієвих заходів. Але ми все більше схиляємось до того, щоб застосовувати такі комплексні підходи, які б допомагали роботодавцям зрозуміти важливість питань охорони праці. Саме превентивні заходи щодо забезпечення безпечних та здорових умов праці повинні стати рушійною силою у роботі по попередженню виробничого травматизму. Адже досвід зарубіжних країн засвідчив, що збалансоване поєднання профілактичної роботи із наглядовою діяльністю є найбільш оптимальною формою роботи контролюючих органів", – підкреслив Сергій Щербак.


Наверхнаверх