logo
dollar
euro

Де у Полтаві можна знайти ліки від гіпертонічної хвороби за доступними цінами?

7:43 08.05.2013 eye 31
Де у Полтаві можна знайти ліки від гіпертонічної хвороби за доступними цінами?

Артеріальна гіпертензія (стійке підвищення артеріального тиску) – одна з найбільш актуальних питань медицини.

В Україні зареєстровано більше 12 млн. осіб, які страждають на це захворювання, що складає 30% населення. Із них постійне медикаментозне лікування отримують менше 50% пацієнтів. Високий артеріальний тиск підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту. Це захворювання приводить до серцевої та ниркової недостатності, до ураження судин очей. Тому погіршення пам''

Згідно рекомендацій ВООЗ нормальний артеріальний тиск повинен триматися в межах від 120/80 до 140/90 мм рт. ст. Щоб соціально захистити хворих – гіпертоніків в Україні з минулого року впроваджена Урядова Постанова з реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на ліки від гіпертонічної хвороби. В пілотний проект включені 7 непатентованих назв основних гіпотензивних лікарських препаратів, говорячи простою мовою – це хімічні формули препаратів: лізіноприл, еналаприл, бісопролол, метапролол, небіволол, ніфедіпін, амлодіпін. Ці препарати клінічно випробувані та ефективні. В Україні зареєстровано більше 200 торгових назв, які складаються із вище названих хімічних формул препаратів.

У Полтаві створені комунальні заклади «Центри первинної медико – санітарної допомоги», де прийом ведуть сімейні лікарі. Саме вони, найближчим часом, стануть основною так би мовити «рушійною силою» у напрямку збереження здоров’я жителям нашого міста.

Пацієнти, які хворіють на гіпертонічну хворобу, повинні звернутися до сімейного лікаря та отримати рецепт на ліки.

Препарати, що включені до пілотного проекту можна отримати зі знижкою вартості тільки за рецептом лікаря в аптеках, закріплених за лікувальними закладами міста. Тобто, за «Центром первинної медико – санітарної допомоги №1» закріплені комунальні аптеки: № 3 (вул. Ватутіна, 29), № 6 (вул. Фрунзе, 99), № 193 (вул. Енгельса, 27-а), № 242 (вул. Медична, 1), № 275 (вул. В.Тирнівська, 39/1); за «Центром первинної медико – санітарної допомоги №2» закріплені комунальні аптеки: № 197 (вул. Калініна, 36, 37, вул. Залізна, 17), № 6 (вул. Фрунзе, 99), № 193 (вул. Ціолковського, 49), № 5 (вул. Шевченка, 34); за «Центром первинної медико – санітарної допомоги №3» закріплені комунальні аптеки: № 2 (вул. Сковороди 1/3), № 6 (вул. Фрунзе, 99), № 5 (вул. Шевченка, 34), № 50 (вул. Пушкіна, 16), № 207 (пров. Госпітальний, 6, пров. Рибальський, 10-а).

Ефективне медикаментозне лікування, здоровий спосіб життя з необхідним рівнем фізичної активності, підтримання оптимальної ваги тіла, відмова від куріння та вживання алкоголю, контроль рівня холестерину в крові покращить не тільки якість життя, а й зменшить ризик розвитку гіпертонічної хвороби та її ускладнень. Для того, щоб знати все про своє здоров'

Користуючись нагодою, медичні працівники просять всіх мешканців  Полтави, які мають проблеми, пов'

Своєчасне та адекватне ставлення пацієнтів до такого захворювання, як артеріальна гіпертензія – є запорукою збереження здоров’я та продовження активного довголіття.


Наверхнаверх