logo
dollar
euro

Полтавська Січ. День третій

1:21 16.12.2019 eye 1415
Полтавська Січ. День третій

27 січня 2014 року у залі засідань обласної ради минав третій день, коли полтавська територіальна громада увійшла до сесійної зали. У приміщенні, котре належить територіальній громаді за Конституцією України, нині налагоджено роботи різноманітних структур – від медичного пункту, їдальні і до сектору культури, прибирання.

Уранці присутніх сповістили, що всі комп’ютери та матеріальні цінності, які були в приміщенні, віддали. "Ми передали матеріально відповідальній особі персональні комп’ютери, окуляри та картину з портретом голови ОДА Олександра Удовіченка, які знаходилися в залі засідань облради. Факт передачі було задокументовано, тому жодних претензій бути не може", – розповів Володимир Марченко, заступник голови Полтавської облради.  

У приміщенні цілодобово відбувався прийом громадян. Полтавці могли звернутися до помічників народного депутата України Юрія Бублика (ВО "Свобода") та завітати на особистий прийом до депутата обласної ради Петра Ворони ("УДАР"). "Під час прийому розглядали проблеми нашої громади. Полтавці зверталися з найрізноманітнішими питаннями. Цей чудовий час для спілкування та допомоги людям використаємо максимально. Обов’язково відреагуємо на всі звернення", – наголосив Петро Ворона.

Під час зборів обласного комітету Народної ради, представники фінансового сектору повідомили – за 27 січня було зібрано 27 тисяч гривень пожертв. Було розроблено фінансовий план, за яким ці кошти витратили на скло, харчі, дрова, речі побуту, транспортні перевезення, відправку мітингувальників до столиці.

Скло, яке випало під час відкривання нардепами дверей в зал засідань облради 25 січня, уже відновлено. Комендант приміщення Анатолій Ханко (ВО "Свобода") прокоментував: "Нині в деяких ЗМІ з подачі чинуш-"регіоналів" з’явилася інформація про безлад в залі облради. Однак, це спроба дискредитувати полтавську громаду. Присутні усіляко піклуються про своє майно. У залі облради панує порядок, дисципліна та самоконтроль".

Також 27 січня штаб Полтавського обласного комітету Народної ради відвідали представники санітарно-епідеміологічної служби. Фахівці оглянули побут мітингувальників, надали рекомендації та в презент лишили пляшку дезінфікуючого засобу. Кожні дві-три години в приміщенні миють підлогу та проводять санітарні години.

Протягом дня у штабі через проектор ведеться трансляція всеукраїнських новинарних каналів. Таким чином активісти знають про події на столичному Майдані та українській державі загалом.

О 14:30 автомайданівці виїхали до депутата Верховної Ради Олексія Лелюка. Нардепа-регіонала закликали вийти із бандитської партії. Удома окрім охорони нікого не було. Повертаючись назад, колону зупинили працівники ДАІ, однак відразу ж відпустили.

Традиційно о 17 годині в залі облради розпочалося Народне віче. Олег Пустовгар ("За Україну!") відкрив його хорошими новинами з області. "Уся Полтавщина прокидається. Ми постійно отримуємо новини про пікети та різного роду тиск на "регіоналів", – говорив Пустовгар. – У Чорнухах громада не пропустила автобус антимайданівців, у Кременчуці висловили недовіру Президенту та уряду, в Лубнах міська рада виступила проти діяльності Кабміну та вимагала відміни "диктаторських" законів. Ці перемоги – лише початок великих звершень!". Усі добрі вісті присутні зустрічали оплесками.

Громадський активіст Андрій Баранов розповів, що пікет обласного телебачення мав свої результати. Майданівців запросили на публічні дебати. Активіст зазначив: "На телевізійні дебати представники влади не з’явилися. Звичайно, чому їм приходити й пояснювати громаді безглузді дії Президента, уряду, "тітушок", закони "регіонало-комуністів" чи розбиратися в складній політичній ситуації в країні?! Шановні, виходьте до людей або складайте повноваження!".

Одноголосно громада прийняла рішення про пікет обласного управління МВС. Активісти вимагали пояснень стосовно переслідувань, тиску та затримань активістів майданів, зокрема подій у Кременчуці. "Ситуація в Кременчуці, де правоохоронці спільно з "тітушками" нападають на народних депутатів, переслідують майданівців є неприпустимою і вимагає негайних пояснень. Такими діями міліціянти ніколи не повернуть довіру громади, а навпаки провокують та налаштовують полтавців на "врадіївський бунт", – наголосив Роман Чабановський (ВО "Свобода").

Нині фойє зали облради прикрашають плакатами з цитатами класиків літератури. Презентовано виставку світлин молодих фотокореспондентів "Берегині", які через об’єктиви своїх камер зообразили полтавські події.

У загони самооборони постійно записуються полтавці, які проходять інструктаж та екстрену підготовку. Страйковий комітет розробляє план дій, який незабаром оприлюднить на брифінгу та Народному віче.

Полтавський обласний комітет Народної ради


Наверхнаверх