logo
dollar
euro

Поляки допомагають засудженим на Полтавщині позбутися алкогольної залежності?

12:10 27.01.2014 eye 375
Поляки допомагають засудженим на Полтавщині позбутися алкогольної залежності?

25 січня 2014 року в рамках проведення спільних заходів спрямованих на формування навичок здорового способу життя в засуджених Полтавської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби  України в Полтавській області (№64) відбулася інформаційна зустріч, організована Спільнотами Анонімних Алкоголіків України, Республіки Польща та управлінням ДПтС в області.

Мирослав Кенщик приїхав з Польщі  підтримати групу Анонімних Алкоголіків, що була створена в установі у 2012 році, з числа засуджених, що скоїли злочини під впливом дії алкоголю. Насамперед, пан Мирослав мав на меті поділитися міжнародним досвідом співпраці спільноти Анонімних Алкоголіків з пенітенціарними службами. Крім засуджених та членів групи Анонімних Алкоголіків на зустрічі був присутній персонал колонії та соціальні працівники Ленінського райвиконкому м. Полтави.

- Перша група АА у виправній колонії Польщі була створена у 1988 році в місті Щедильце. Станом на січень 2014 року, групи Анонімних Алкоголіків працюють у 168 закладах пенітенціарної служби Польщі. У декількох колоніях Польщі навіть існують терапевтичні відділення, які застосовують елементи програми «12 кроків Анонімних Алкоголіків» для добровільного лікування засуджених, залежних від алкоголю та наркотиків, - розповідає Мирослав Кенщик.

В Україні, перша група АА в місцях позбавлення волі створена 26-го березня 2012 року саме у Полтавській виправній колонії (№64). З 2013 року інформаційні зустрічі спільноти АА з осудженими відбуваються у Надержинщинській виправній колонії (№ 65) для засуджених жінок.

Позитивний досвід співпраці спільноти АА України та управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області розповсюджується на інші пенітенціарні установи країни, зокрема започаткована група АА в одній з колоній Житомирській області. Про це повідомляє прес-служба управління ДПтС України в Полтавській області.


Наверхнаверх