logo
dollar
euro

Полтавську ОДА захоплено, кримінальні справи порушені, Народна Рада працює

16:17 25.01.2014 eye 2405
Полтавську ОДА захоплено, кримінальні справи порушені, Народна Рада працює

Полтавці, протестуючи проти зміну курсу країни, проти наджорстких дій силовиків щодо народу, не дочекались чергових виборів і вдалися до прямого волевиявлення.

Близько години тому в Фейсбук активіст Полтавського Майдану Олег Пустовгар написав: "Після короткого мітингу нрод підійшов упритул до входу в ОДА. Станом на 12.30 зібралося понад 5 тис. людей. Весь Майдан заповнений. Як відомо, учора перед Удовіченком була поставлена вимога про відставку до 12 год. Протягом 40 хвилин тривала робоча зустріч представників майдану - нардепів В.Головка, С. Капліна, Ю. Бублика, О. Сиротюка і вашого покірного слуги з О.Удовіченком та головою облради В.Момотом за участю провідних ЗМІ області. Вимоги скласти повноваження звучали від нас дуже жорстко. Я запропонував, можливо, найкомпромісніший варіант - волинський (там екс-губернатор Клімчук став на коліна перед багатотисячним натовпом, попросив обидві сторони не проливати кров і написав заяву про відставку). Я сказав Удовіченку: ми не просимо ставати на коліна, просто напишіть заяву. Відповіді досі нема. Водночас зійшлися на тому, що загони самооборони, котрі стояли в авангарді, відійшли вбік, як і працівники внутрішніх військ і беркуту. Щойно в мирний, але активний спосіб завдяки загонам самооборони і протестувальникам частина майдану увійшла до так званої червоної зали засідань облради - сесійної зали. Зараз тут відбувається надзвичайне засідання обласної Народної ради зі складу опозиційних фракцій та перелічених нардепів. Ю. Бублик і С.Каплін виступили із юридичним обґрунтуванням створення Народної ради. Створюється комендатура, яка буде охороняти червону залу. На відміну від Черкас, усі кабінети цілі, комп'ютери акуратно складені.

У дворі ОДА стоять пожежні машини, підключені до туалетів на 1-му поверсі - мабуть готові поливати людей на морозі. У підвалі ОДА В. Головко і О.Сиротюк бачили ряд міліції з вівчарками. На майдані запалили багаття, щоб люди могли грітися".

Журналісти видання "Коло" повідомили, що новостворену Народу раду очолив 29-річний  Роман Чабановський, голова Полтавської обласної організації ВО "Свобода", правознавець.

Тим часом Прокуратура області повідомляє, що за фактом захоплення будівлі Полтавської обласної ради слідчим управлінням УМВС України в області зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 341 (захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів влади з метою незаконного користування ними) КК України.

В останньому повідомлення на сайті Полтавського ОДА, датованому 24 січня, наведені слова президента Віктора Януковича  "Я буду робити все для того, щоб зупинити цей конфлікт, щоб зупинити насилля, встановити стабільність. Безумовно, зупинити радикалів. Якщо вдасться по-хорошому, зупинимо по-хорошому, якщо не вдасться, будемо застосовувати всі законні методи, які передбачені законами України. Але це заради людей. Іншого шляху немає".

На жаль, крім силових методів впливу, народ ще не побачив зусиль президента до врегулювання кризи. Навряд чи оцінять полтавці, якщо їх заради  якихось міфічних президентських "людей" їх будуть поливати водою на морозі,  бити кийками й обзивати радикалами. Народ просто виявляє волю до збереження демократії в державі, коли й його думка щось значить.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх