logo
dollar
euro

Громадське об’єднання "Майдан" повідомило про плани на День Соборності

14:37 10.12.2019 eye 1637
Громадське об’єднання "Майдан" повідомило про плани на День Соборності

За повідомлення прес-служби ГО "Майдан" 22 січня о 14.30 розпочнеться автопробіг Полтавського Євромайдану, присвячений 95-й річниці проголошення Акту Злуки.

Автомайдан здійснить пробіг визначними місцями обласного центру, пов’язаними із видатними подіями та діячами української історії.

Стартує  автопробіг від Меморіалу жертвам політичних репресій в урочщі Триби. Цей скорботний пам’ятник є нагадуванням усім нам до чого веде втрата державності та встановлення диктатури.

Після того майданівці вирушать до меморіальної дошки Патріарху УАПЦ Мстиславу, який брав участь у буремних подіях національно-визвольної революції 1917-20 років.

Потому учасники автомайдану покладуть квіти до могили зачинателя сучасної літературної мови І.П. Котляревського, та вшанують генія і пророка українського народу Т.Г.Шевченка.

Також учасники заходу планують вклонитися пам’ятнику козакам-мазепинцям, нагадавши, що за часів Гетьмана Івана Мазепи Україна була єдиною Соборною державою.

Далі учасники автомайдану рушать до Полтавського Євромайдану, де проведуть соборну ходу. Її часники покладуть квіти до пам’ятника міністрові економіки в Уряді УНР Борису Мартосу та проведуть Народне Віче біля меморіальної дошки головнокомандувачу військ УНР Симонові Петлюрі.


Наверхнаверх