logo
dollar
euro

На Полтавщині розпочалася деклараційна компанія-2014

9:32 20.01.2014 eye 1461
На Полтавщині розпочалася деклараційна компанія-2014

1 січня 2014 року стартувала компанія декларування доходів громадян отриманих у 2013 році.

Відповідно до норм Податкового кодексу України, податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня. Тобто граничний термін подання декларації для платників, які зобов'язані подавати декларацію ― 30 квітня 2014 року.
    
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2013 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.
    
Декларація подається до органу Міністерства доходів і зборів за місцем податкової адреси платника податку.

Законом передбачено обов’язкове  подання   декларації громадянами, які одержували  доходи, зокрема:

- дохід у вигляді вартості успадкованого або подарованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню;

- дохід, від надання нерухомого та рухомого майна в оренду, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід від операцій з продажу (обміну) нерухомого, рухомого майна та контейнерів у межах, що підлягає оподаткуванню;

- іноземні доходи;

- інвестиційний дохід;

- дохід  від двох і більше податкових агентів у формі заробітної плати, інших заохочувальних  виплат або   винагород у зв'язку з трудовими  відносинами та за цивільно-правовими договорами у разі якщо  загальна сума таких  доходів  протягом  року  перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2013  року (у 2013 році – 137 тис.640 грн.);

- невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової благодійної допомоги;

- нецільова благодійна допомога понад встановлену норму (у 2013 році – 1610 грн.);

-  дохід, отриманий у вигляді додаткового блага, отриманого від третьої особи;

- кошти або майно, отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком;

- інші доходи, що підлягають оподаткуванню відповідно до розділу ІV ПКУ.
    
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи , та Інструкції щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України  від 11 грудня 2013 N 793 , який набрав чинності з 31 грудня 2013 року.

Починаючи з минулого року, громадяни мають можливість подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у режимі реального часу (on-line) через "Електронний кабінет платника податків" не з'являючись особисто до податкової інспекції.

Для подання податкових декларацій в режимі on-line, платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис, що можна зробити у Державній податковій інспекції у місті Полтаві, Кременчуцькій об’єднаній державній податковій інспекції та Лубенській об’єднаній державній податковій інспекції. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно.

Бланки декларації безоплатно надаються органами Міндоходів платникам податку на їх запит. Форму податкової декларації в електронному вигляді можна знайти на офіційному  порталі органів Міндоходів України за адресою: www.minrd.gov.ua в сервісі “Декларування-он-лайн.

Платник податку до 1 березня року 2014 року має право звернутися з запитом до відповідного органу Міндоходів з проханням надати роз'яснення щодо заповнення річної податкової декларації, та отримати  безоплатні послуги за таким зверненням.

Крім того, за консультацією можна звернутися до Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів  за телефоном  0-800-501-007  з 08:00 до 20:00, крім суботи та неділі (всі дзвінки зі стаціонарних  телефонів  безкоштовні).

Інформує Головне управління Міндоходів у Полтавській області.


Наверхнаверх