logo
dollar
euro

У Полтаві відзначили день народження автора бестселера "Меч Арея"

11:29 17.01.2014 eye 466
У Полтаві відзначили день народження автора бестселера "Меч Арея"

Іван Білик ― український письменник, журналіст, перекладач.

Він народився  17 січня 1929 року в Градизьку, Глобинського району. Помер  У Києві 27 листопада 2012 року.  Білик є автором десяти романiв, зокрема сенсаційних історичних бестселерів радянських часів ― "Меч Арея" (1972) і "Похорон богів" (1986).

"Меч Арея" одразу після друку влада заборонила за "неправильне трактування історії". Твір вилучали з бібліотек, а нерозпродані примірники ― з книгарень. Знищили 5 тисяч примірників із 65–тисячного накладу. Івана Білика тоді змусили звільнитися з роботи в редакції газети "Літературна Україна". Три з половиною роки був безробітним і лише 1976 року вдалося влаштуватися в редакцію часопису "Всесвіт на вакансію "секретар–друкарка", хоч займався там Іван Білик літературною справою.

Також відомий Іван Білик "скіфською трилогією", за один роман із якої ("Не дратуйте грифонів") отримав Шевченківську премію  у 1991 році. Останньою світ побачила книга, написана… першою. "Яр" був  найпершим романом, написаним у студентські роки. У 2008-му твір вдалося видати для "Бібліотеки Шевченківського комітету", але книжки осіли по бібліотеках. У 2012 книгу видали вдруге і вона з’явилась в книгарнях. Андрій Топачевський так писав в "Літературній Україні" про цей твір: "Герой роману "Яр" дивом пережив заслання на Колиму, звідки утік, а вдома опинився між двох вогнів ― німецьких і більшовицьких окупантів. Його кривди, поневіряння у світах ― це і доля всього народу, якого у плині століть прагнули зробити покірним суб’єктом політичної гри. Іван Білик, за висловом літературознавця Анатолія Шпиталя, довгі роки "писав книжку, яку змушують писати ті, кого вже давно немає серед живих".

Учора в  Полтавській обласній бібліотеці ім.І.П.Котляревського відбувся літературний вечір присвячений 85-й річниці народження письменника Івана Білика.У заході взяв участь начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, учні полтавських шкіл, студенти Полтавського базового медичного коледжу, представники громадськості та ЗМІ.


Наверхнаверх