logo
dollar
euro

У Полтавській ОДА готуються до Водохреща

10:55 16.01.2014 eye 1583
У Полтавській ОДА готуються до Водохреща

Учора, 15 січня, перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко провів організаційну нараду, присвячену відзначенню на Полтавщині православного свята Водохреща.

У ній взяли участь  керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, територіального управління МНС України у Полтавській області, Управління МВС України в Полтавській області, представники духовенства, керівництво ПОКП "Полтававодоканал" та ін.

Зібрання затвердило робочий план з підготовки та відзначення свята водохреща в обласному центрі 19 січня 2014 року. Зокрема, передбачено упорядкування території проведення заходу, відпрацювання сценарію, озвучення, організація виїзної торгівлі, забезпечення громадського порядку, чергування медичних та рятувальних служб під час проведення церемонії освячення, озвучення заходу тощо.

Здається, на Полтавщині, як і в інших  куточках України, 19 січня передвоюється на такий собі фестиваль ситуативних "моржів", яке вже  мало спільного  має із православним святкуванням  Хрещення Господнього. Свято духа перетворилося на свято тіла.

Насправді, лізти у холодну річкову чи ставкову  воду на Водохрещу  зовсім і не потрібно. Головне цього дня – очиститись духовно: прийти на ранкову службу, прочитати молитву, а уже згодом, якщо людина здорова й відчуває потребу, можна зануритись у воду.

До речі, свято починається 18 січня. В цей день  відзначають Водохресний святвечір, переддень Богоявлення, або Водохреща. У всіх церквах відбувається "велике освячення води". Згідно з церковними канонами, у Водохресний святвечір віруюча людина повинна прийти в церкву, відстояти службу, поставити свічку, набрати освяченої води.

Водоосвячення для водохресних купань може здійснювати тільки священик – читанням відповідних молитов і триразовим зануренням хреста у воду. На водоймах для цього заздалегідь робиться йордань, як правило, у формі хреста. Зазвичай ставкий річки освячуються в саме свято Хрещення, після літургії. Але з деяких храмів і у Водохресний святвечір після служби здійснюються хресні ходи до ополонок на водоймах, вони освячуються – і бажаючі можуть викупатися.

Жорстких правил купання на Водохреща немає.  Однак за звичаєм, купання являє собою триразове занурення у воду з головою. При цьому віруючий хреститься і вимовляє "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!" До речі, рекомендують деякі священники для купання шити довгі сорочки, в яких вчиняється занурення, на зразок хрестильних.  Парафіяни одягнуті в купальники, виставляючи тілеса напоказ, дисонують з традиційною християнською благопристойністю.

Лікарі ж радять утриматись від екстремального купання людей, які страждають на такі гострі та хронічні захворювання: запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити), захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії), хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит), периферичної нервової системи (неврити та поліневрити), ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз), органів зору (глаукома, кон'юнктивіт), органів дихання (туберкульоз легень - активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема), сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит), шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит), шкірно-венеричні захворювання, наявність великих післяопікових рубців.

Лікарі також не радять тягти в ополонки дітей, особливо немовлят через вікову недосконалість системи терморегуляції . Обмороження може відбутися дуже швидко і батьки просто не встигнуть цього помітити. Наслідками  такого купання можуть  тяжкі захворювання, такі як пневмонієя, менінгіт ті ін.


Наверхнаверх