logo
dollar
euro

Мінкульт погрожує заборонити діяльність УГКЦ

15:06 10.12.2019 eye 464
Мінкульт погрожує заборонити діяльність УГКЦ

Таку заяву зробив Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української греко-католицької церкви, під час прес-конференції 13 січня 2013 року.

На прес-конференції був оприлюднений офіційний лист Міністерства культури України від 03.01.2014 року (№ 1/3/13-14) за підписом Тимофія Кохана, першого заступника міністра (див. Нижче).

Подаємо уривки:

"У засобах масової інформації активно поширюються повідомлення та сюжети про релігійну діяльність, яку в порушення вимог законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють представники, зокрема, Української Греко-Католицької Церкви на Майдані Незалежності міста Києва впродовж грудня минулого року та на початку нового - 2014 року.<...>

 Лист-від-Мінкульту-(с
<...> відповідно до статті 21 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно, тобто без відповідних дозволів (згоди), можуть проводитися лише у культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, квартирах і будинках громадян та деяких інших місцях (на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях).

Лист-від-Мінкульту-(с2
В інших випадках, згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, яка, наразі, відсутня.
Недотримання наведених приписів, згідно з положеннями статті 16 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних органів.<...>"

- Доволі цікаво, що в цьому листі вперше за всі роки існування незалежної України прозвучало попередження, і можна навіть назвати його погрозою, про те, що релігійні громади УГКЦ в судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу, - розповів Святослав.

Приводом, за словами глави УГКЦ, "є сам факт, що частина духовенства є серед вірних, які спонтанно вийшли на мирні протести".

- Ми завжди були, є і будемо з народом, це є серцевина церкви. Ми ніколи не заохочували і не благословляли жодних протиправних дій. Ми завжди виховували правову культуру. Ми завжди закликали виконувати закони України відповідно до Божого закону, а відтак, до соціальної доктрини церкви, - заявив предстоятель.

Настоятель парафії Пресвятої Трійці УГКЦ в Полтаві о.Юрій Кролевський як представник духовенства у грудні мав слово на Полтавському Євромайдані.

о_Юрій-Кролевський
- Дивні дії влади щодо протестувальників на Майдані. Замість того, щоб заспокоїти людей, їх збурюють. Ще дивніші дії влади щодо Української Греко-Католицької Церкви, - сказав о.Юрій у відповідь на цю подію, - наша Церква ніяк не залежна від влади, влада ніколи їй не допомагала, більше того - вона розвивається всупереч перешкодам, які влада створює у східній та центральній Україні. З нами Бог - кого маємо боятися?

Довідка: Українська греко-католицька церква була утворена 1596 року після підписання Берестейської унії. За підрахунками має 5,5 мільйонів вірних. В різний час главами УГКЦ у ХХ столітті були Андрей Шептицький, Йосип Сліпий, Любомир Гузар. З 27 березня 2011 року церкву очолює Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук).


Наверхнаверх