logo
dollar
euro

Податок на нерухомість 2014 – особливості запровадження

14:35 13.01.2014 eye 324
Податок на нерухомість 2014 – особливості запровадження

Законом України від 04.07.13 №403-VII "Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об‘єктів житлової нерухомості" внесено зміни в існуючу редакцію статті 265 "Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Зокрема, для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир (в тому числі їх часток), якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків "пільгова площа" визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартири (їх частки) та будинки (їх частки), але при цьому їх загальна житлова площа до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Однак, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Новою редакцією статті 265 Кодексу передбачено, що міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об‘єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Ставки податку встановлені у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати  за  1 метр кв. житлової площі нерухомості. Так, для власників квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме  2,7 відсотка (м.з.п); будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 відсотка (м.з.п); квартир та будинків - 1 відсоток м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 відсотка (м.з.п).

Органи Міндоходів за місцезнаходженням кожного з об‘єктів житлової нерухомості надсилають фізичним особам – платникам податку податкові повідомлення – рішення до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Сплата податку за звітний рік фізичними особами здійснюється протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року та подають контролюючому органу за місцезнаходженням об‘єкта оподаткування податкову декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Термін подачі декларації з податку на нерухомість з 1 лютого до 20 лютого. Сплата податку здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Детальнішу  інформацію на  податкову тематику можна знайти, завітавши на єдиний веб-портал Міністерства доходів і зборів України за адресою minrd.gov.ua або суб-сайт Головного управління Міндоходів у Полтавській області - poltava.minrd.gov.ua. Якщо Ви бажаєте отримати роз’яснення особисто, до Ваших послуг працює безкоштовна (зі стаціонарного телефону) телефонна лінія Інформаційно-довідкового департаменту Міндохдів України –за номером 0-800-501-007 щодня з 8.00 до 20.00 години крім суботи та неділі. Електронна адреса Інформаційно-довідкового департаменту Міндохдів України – [email protected]


Наверхнаверх