logo
dollar
euro

Якщо вже й використовувати підсолоджувачі, то натуральні!

11:52 16.12.2019 eye 827
Якщо вже й використовувати підсолоджувачі, то натуральні!

Найбезпечнішим з популярних цукрозамінників вважається фруктоза, (плодовий цукор) - натуральна речовина, що присутня у всіх солодких ягодах і плодах.

Цей продукт став справжньою знахідкою для діабетиків, адже його засвоєння не потребує інсуліну. А ось на тих, хто сподівається в такий спосіб позбутися зайвої ваги, чекає розчарування: цукор є цукор у будь-якому вигляді, і якщо він добре засвоюється організмом, то відповідно збагачує його калоріями.

Найкориснішим з натуральних замінників цукру багато хто з науковців вважає підсолоджувач, виготовлений із листя медової трави стевії (стевіозид Е960), рослини, яку здавна вирощували в Південній Америці, але зараз з успіхом розводять в багатьох країнах, в тому числі й в Україні. Дослідження показали, що вона має імуномодулюючі та бактирицидні властивості, позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і навіть, будучи у 300 разів солодшою за цукор, сприяє зниженню його рівня в крові. Тож не дивно, що в Японії, одній з країн з найкориснішою кухнею та найдовшою тривалістю життя, впроваджено близько 250 патентів на продукцію із стевії.

Проте, цю цілющу рослину у масовому виробництві використовують вкрай мало, як і корінь солодки, який містить цінні біологічні речовини та виявляє протизапальні, протипухлинні властивості, служить природним антибіотиком. З кореню солодки отримують натуральний підсолоджувач гліциризин (Е958), який наполовину поступається цукру за рівнем солодкості.

На жаль, виробництво замінника цукру з цих рослин – справа доволі трудомістка, тож аби максимально зменшити вживання дітьми продуктів, які можуть містити синтетичний аналог солодких кристалів, лікарі рекомендують частіше "підсолоджувати їм життя" фруктами та сухофруктами, варенням та медом. Кращий спосіб обмежити жагу дитини до солодощів — зменшити вміст солодкого в її раціоні. Тоді в неї знову загостриться смак до нього, і вона буде задовольнятися меншою кількістю цукру.

А ось штучні підсолоджувачі стимулюють гіперактивність і зниження розумових здібностей дитини. Протипоказані вони і дорослим з порушенням обміну речовин, захворюванням нирок, серцево-судинної та нервової системи.
           
Науково-дослідний центр харчової продукції ДП "Полтавастандартметрологія" має можливість визначати методом рідинної хроматографії вміст таких "популярних" підсолоджувачів, як аспартам, ацесульфам К, сахарин та цикламат. Проте, ці дослідження проводяться винятково на добровільній основі. Тож споживачам залишається уважно читати інформацію на споживчому маркуванні, шукати у продажу продукцію, яка пройшла добровільну сертифікацію та містить якомога менше добавок синтетичного походження і цікавитися, чи є на неї протоколи випробувань, в тому числі на вміст підсолоджувачів.

До теми: Знайомтеся! Підсолоджувачі


Наверхнаверх