logo
dollar
euro

На Лубенщині вшанували Василя Симоненка

11:53 16.12.2019 eye 423
На Лубенщині вшанували Василя Симоненка

Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Бієвці Лубенського району.  

Цього дня на його малій батьківщині  на подвір’ї біля хати поета  зібралися літератори Лубенщини, члени літературного об'єднання імені Олеся Донченка, керівники району, учнівська молодь, громадськість села, представники ЗМІ.

Цього ж дня у музеї  Тарандинцівської школи, яка носить ім’я поета,  відбулося вручення літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка. У номінації "Література і публіцистика" лауреаткою премії стала письменниця Раїса Плотникова за книгу поезій "Без фіранок", у номінації "Мистецтво і монументальна скульптура" - Володимир Семенюта за цикл полотен краєвидів Лубенщини. Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагороджені Валерій Волосков із Полтави, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України, та Юрій Савка з Луцька, майстер народного мистецтва.

Наступного 80-річчя з дня народження Василя Симоненка відзначатиметься на державному рівні. Відзначатиме. 21 травня 2013 року  була прийнята відповідна постанова Верховної Ради України. До цього часу планується привести у належний стан Тарандинцівську загальноосвітню школу, літературний музей при школі та хату-музей у селі Біївці. Вже проведені ремонтні роботи у музейних кімнатах Тарандинцівської школи, планується розширення й оновлення експозицій літературного музею тощо.

Нагадаємо, влітку 1962 року поета жорстоко побили працівники міліції. Це позначилося на здоров'ї поета. 13 грудня 1963 року Василя Симоненка не стало.


Наверхнаверх