logo
dollar
euro

Не все, що солодке, з цукром

11:37 18.11.2019 eye 301
Не все, що солодке, з цукром

Статистика свідчить, що найпопулярнішим подарунком на Новий рік та Різдво є солодощі.

Саме їх діти чекають понад усе. Втім, навіть наш щоденний сніданок, обід чи вечеря рідко обходяться без вживання цукру та продуктів, які його містять. Солодощі стали своєрідним "наркотиком" для мільйонів дорослих та дітей, без якого мимохідь погіршується настрій. Проте, далеко не всі замислюються над тим, що солодкого смаку виробам може надавати не лише цукор. Сьогодні хімічна промисловість винайшла чимало синтетичних його замінників, які значно дешевші і не потребують великих трудозатрат. Про корисність таких речовин говорити, на жаль, не доводиться.

Заміна цукру підсолоджувачем може бути як повною, так і частковою. Виявляється, незважаючи на досконалість наших смакових рецепторів, їх досить легко обдурити. Наприклад, будь-яка речовина, форма молекул якої схожа на сахарозу, буде сприйнята ними, як "солодке", незважаючи на те, що її хімічна структура сильно відрізняється від вуглеводів. Причому навіть мізерної кількості речовини достатньо, щоб нам здалося, що рот буквально заповнений солодким. Деякі з них можуть бути солодшими за цукор в тисячі разів, наприклад тауматин (Е957, білок-алюміній, заборонений лікарями, як такий, що порушує гормональний баланс людини) солодший цукру у 200 тисяч разів!

Щоправда, дія на організм цих речовин вивчена не до кінця, вони викликають величезні застереження з боку науковців і хоча їх більша половина заборонена до використання в промисловості, все ж список підсолоджувачів, які Мінздрав дозволяє застосовувати при виробництві харчової продукції, чималий.


Наверхнаверх