logo
dollar
euro

Христос рождається! Славімо Його!

15:58 06.01.2014 eye 762
Христос рождається! Славімо Його!

7 січня - православні та греко-католики святкують Різдво Христове

Свято Різдва Христового в Україні відзначається як офіційне і завжди є вихідним днем. З суто релігійного, воно давно вже перетворилося у всенародне, увібравши в себе також і стародавні дохристиянські звичаї, пов`язані з колядками, кутею, різноманітними веселими і народними гуляннями. За традицією, під час Різдва за святковим столом збираються родичі і близькі друзі. Веселі застілля відбуваються майже в кожній оселі. Адже Різдво - це дуже радісна подія - свято народження Спасителя Ісуса Христа,  народження Месії, в Якому виповнилися усі сподівання і надії людства на спасіння, Хто подарував свободу від гріха і освятив кожну людину.

Подія, яка стала початком нової епохи в історії розвитку людської цивілізації, нових взаємовідносин Бога з людьми, найбільш докладно змальована в другому розділі Євангелія від Луки.

"І трапилося тими днями, - вийшов наказ царя Августа переписати всю землю. Цей перепис перший відбувся тоді, коли владу над Сирією мав Квіріній. І всі йшли записатися, кожен у місто своє. Пішов теж і Йосип із Галілеї, з міста Назарету, до Юдеї, до міста Давидового, щоб йому записатись із Марією, із ним зарученою, що була вагітна. І сталось, як вони були там, то настав їй день породити. І породила вона свого первістка Сина, і Його сповила, і до ясел поклала Його, - бо в заїзді місця не стало для них...

А в тій стороні були пастухи, які пильнували на полі, і нічної пори вартували отару свою. Аж ось ангел Господній з'явивсь коло них, і слава Господня осяяла їх. І вони перестрашились страхом великим... Та ангел промовив до них: "Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви знайдете, що в яслах лежатиме". І ось раптом з'явилася з ангелом сила велика Небесного війська, що Бога хвалили й казали: "Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!"

І сталось, коли ангели відійшли від них в небо, пастухи зачали говорити один одному: "Ходімо до Віфлеєму й побачимо, що сталося там, про що сповістив нас Господь". І пішли, поспішаючи, і знайшли там Марію та Йосипа, та Дитинку, що в яслах лежала. А побачивши, розповіли про все те, що про Цю Дитину було їм звіщено. І всі, хто почув, дивувались тому, що їм пастухи говорили... А Марія оці всі слова зберігала, розважуючи у серці своїм.

Пастухи ж повернулись, прославляючи й хвалячи Бога за все, що почули й побачили, так як їм було сказано...".

Сьогодні, в дні свята, християни вітають один одного словами: "Христос рождається! Славімо Його!" Але чи всі ми розуміємо істинний зміст цього привітання?  Чи відчуваємо повною мірою в серці своєму духовну суть цього християнського привітання?

Як часто за святковою метушнею - миготінням різдвяної ялинки, театром вертепу, співом колядок, - вивітрюється сіль, забувається глибинна суть самого свята. Христос рождається! Таємниця від віків і родів - Христос в нас! Ось нова радість. Ось та радість, якої не бувало й не буде, допоки не народиться в нас Христос. Допоки не з'явиться в нас віра смиренна, що веде до любові. Допоки не народиться в наших серцях те "дитя чоловічої статі", помазаник Божий, який від Отця родиться в тілі церкви Духом Святим. Як пише про це апостол Павло: "таємниця, захована від віків і поколінь, а тепер виявлена Його святим, що їм Бог захотів показати... а вона - Христос у нас, надія слави!".

Христос рождається в нас вірою! Слово Боже, духовний закон невипромінювання зла стає плоттю, тілом, втілюється в церкві праведників і народжує неречовинну силу - вселенську енергію благодаті, яка відкриває в нас внутрішній потенціал боголюдини. Коли в зібранні праведників - громаді тих, хто шукає Істину, а відтак і знаходить її в Ісусі Христі, не на словах, а на ділі починає царити Христос, ведучи нас до Отця, саме тоді серця наші стають оселею благодаті, миру і любові.

Христос рождається! Славімо Його!


Наверхнаверх