logo
dollar
euro

У Полтаві відбулося засідання обласної дегустаційної комісії

11:24 03.01.2014 eye 398
У Полтаві відбулося засідання обласної дегустаційної комісії

На базі ДП "Полтавастандартметрологія" відбулося засідання обласної дегустаційної комісії.

Його метою було поставлення на виробництво нових видів продукції. Цього разу, 7 хлібопекарних підприємств нашої області представили на суд компетентних дегустаторів 22 види своїх нових розробок. Крім того, виробники привезли продукцію, яка вже протягом тривалого часу з успіхом реалізовується у торгівельній мережі, але до її рецептури внесено ряд доповнень та змін.
     
Свою продукцію представили ТОВ "Полтавахліб-3", ПП "Ляшко", ТОВ "АПК Докучаївські чорноземи", ПП "Полтавський хлібозавод "Південний", ТОВ "Решетилівський маслозавод", ТОВ "Саната 777", Фермерське господарство "Агро-ера". Найбільше "новинок" привезло ТОВ "Решетилівський маслозавод" - відразу 9 різновидів продукції. В її числі 3 види оригінального солодковершкового масла: збагачене вітамінами та мінеральними речовинами для дітей від 3 до 6 років, збагачене вітамінами та мінеральними речовинами для дітей від 7 до 17 років та з травами 62,5% жиру. А також два види сиру вершкового.
     
Крім того, для поставлення на виробництво було запропоновано по 3 нових види булочок та печива, а також рулет "Сорочинський", пиріг "Святковий", кекси "Святковий" і "Весняний", плетінку здобну з кунжутом, хліб "Польовий формовий", торт "Гілка" та насіння соняшнику смажене.
         
До складу обласної дегустаційної комісії увійшли представники державного підприємства "Полтавастандартметрологія", державної санітарно-епідеміологічної служби та обласної асоціації "Полтавахліб". Очолила роботу комісії директор департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович.
     
Як відзначалося в ході роботи комісії, першочерговою вимогою, яка висувається нині до підприємств харчової промисловості з боку держави, є наявність власної акредитованої лабораторії, або проведення періодичного контролю вхідної сировини та готової продукції в інших незалежних акредитованих лабораторіях області. Адже це є гарантією недопущення на споживчий ринок небезпечної для здоров’я людей продукції.
      
Звернули члени комісії увагу присутніх і на необхідність дотримуватися вимог нормативних документів при оформленні споживчих етикеток. Зокрема, якщо при виробництві продукції було використано харчові добавки ідентичні натуральним, то на маркуванні має значитися "зі смаком та ароматом карамелі, яблука тощо". Фахівці ДП "Полтавастандартметрологія" при потребі надають усім бажаючим консультації щодо правильного оформлення споживчого маркування продукції та розроблення власних технічних умов.
         
Усі представлені "новинки" рекомендовані до поставлення на виробництво, щоправда, виробникам деяких з них доведеться дещо доопрацювати технічну документацію, внести корективи до інформації на маркуванні, подбати, аби назва виробу не дублювалася з іншими тощо.
         
Вже найближчим часом, "новинки" виробників Полтавщини зможуть оцінити споживачі.


Наверхнаверх