logo
dollar
euro

8 січня у Тарандинцях вручать премію Василя Симоненка

12:11 02.01.2014 eye 337
8 січня у Тарандинцях вручать премію Василя Симоненка

Із 2000 року Лубенською районною радою заснована щорічна премія імені Василя Симоненка, яка присуджується громадянам України ― письменникам, літераторам, науковцям, працівникам освіти і культури, журналістам, митцям за кращі літературно-мистецькі твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, відстоюють права людини і є вагомим внеском у соціально-культурне відродження Української держави.

19 грудня 2013 року відбулося засідання членів журі щодо визначення переможців літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка, яка проводиться щорічно за двома номінаціями "Література і публіцистика", "Мистецтво і монументальна скульптура".

Надійшло 10 подань на отримання премії. Голова журі - заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, члени - начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, голова літоб’єднання імені О.Донченка Олександр Міщенко, члени Національної спілки журналістів України Наталія Баклай, Ольга Хало, заслужений журналіст України Ніна Малій, член обласної Спілки літераторів Олександр Печора, а також заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, який долучається до творчого життя Лубенщини, активно обговорили роботи претендентів. Шляхом голосування було визначено переможців.

У номінації "Література і публіцистика" перемогу здобула письменниця Раїса Плотникова за книгу поезій "Без фіранок", у номінації "Мистецтво і монументальна скульптура" - Володимир Семенюта за цикл полотен краєвидів Лубенщини.

Також журі виступило з ініціативою звернутися до районної ради та райдержадміністрації з поданням нагородити Почесною грамотою районної ради та райдержадміністрації Валерія Волоскова, почесного краєзнавця Національної спілки краєзнавців України за вагомі здобутки у просвітницькій і культурологічній діяльності, активну громадську позицію; Юрія Савку, майстра народного мистецтва, за вагомий особистий внесок у збереження та розвиток традицій української народної вишивки, створення власної школи вишиваного портрету.

Вручення дипломів переможцям відбудеться 8 січня 2014 року в рамках проведення районного свята "Виростеш ти, сину" у музеї імені Василя Симоненка у Тарандинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів.


Наверхнаверх