logo
dollar
euro

Якісне вино має цілющі властивості

14:53 16.12.2019 eye 1313
Якісне вино має цілющі властивості

Вчені прийшли до висновку, що в плодах винограду міститься велика кількість фенолів, які захищають наш організм від багатьох хвороб та інфекцій, тож помірне вживання вина позитивно впливає на стан нашої крові, перешкоджає утворенню тромбів, запобігає розвитку захворювань серцево-судинної системи. Звісно йдеться лише про якісний натуральний продукт, а не фальсифікат, зроблений за допомогою води, спирту, цукру, ароматизаторів та барвників.

В Україні вино виготовляють за державними стандартами ДСТУ 4806:2007 "Вина. Загальні технічні умови" та ДСТУ 4393:2005 "Вина газовані. Загальні технічні умови." та технічними умовами виробників, зареєстрованими в установленому порядку. Згідно з міжнародною практикою, сировиною для виробництва вина має служити винятково виноградний сік, який пройшов процес ферментації, або простіше кажучи перебродив. Алкогольні напої із інших ягід, фруктів, зернових культур або трав'янистих рослин носять інші назви (наливки, настоянки, лікери, віскі, бренді, вермути та інші).

Вина традиційно поділяються на: шипучі (містять вуглекислоту), які можуть бути, в залежності від вмісту цукру, сухими, напівсухими, напівсолодкими та солодкими та тихі (без вуглекислоти), які в свою чергу бувають столові, напівсухі, сухі, навівсолодкі, кріплені, міцні, десертні, напівсолодкі, солодкі, лікерні, ароматизовані, ординарні, марочні та колекційні.

На маркуванні вин досить часто можна прочитати "виготовлене із виноматеріалу", що це означає? Виноматеріал - це ферментоване сусло, зазвичай, не фільтроване. Фактично це напівфабрикат. Щоб виноматеріал став вином, його потрібно очистити, при потребі купажувати, додатково стабілізувати і розлити в пляшки. Деякі недобросовісні виробники додають до такого вина воду, цукор та дріжджі, ще раз проводять бродіння і отримують досить низькоякісний продукт, якого виходить в два-три рази більше, ніж було виноматеріалу, при потребі продукт кріплять спиртом. Вино із виноматеріалу, як правило коштує набагато дешевше. Саме такий продукт зазвичай розливають у місцевості, де не займаються промисловим вирощуванням винограду.

А ось додавання ароматизаторів та барвників у вино стандартами взагалі не допускається, їх наявність є грубим порушенням виробником чинного законодавства. Уявити, що така продукція може продаватися в Німеччині, Франції, Італії чи Іспанії неможливо, ігри з якістю там виливаються у величезні штрафи і втрату напрацьованої роками репутації. Цікаво, що в багатьох країнах є законодавчо закріплені поняття біологічне або екологічне вино, відповідну позначку зазначають на маркуванні продукції, яка не містить жодних домішок, в тому числі сульфітів.

До теми: Що не завадить знати, обираючі міцні напої?


Наверхнаверх