logo
dollar
euro

Що не завадить знати, обираючі міцні напої?

10:34 29.12.2013 eye 387
Що не завадить знати, обираючі міцні напої?

Новий рік – свято, яке ми не уявляємо без келиха шампанського, бокалу вина чи іншого міцного напою. Незважаючи на будь-які політичні буревії, економічні негаразди та життєві проблеми, кожен намагається створити атмосферу казкової ночі з традиційними атрибутами святкового столу. Що ж не завадить знати споживачам, перш ніж придбати пляшечку-другу спиртного, щоб вона прийшлася до смаку й не виявилася банальним фальсифікатом? Мова піде про напої, які традиційно вважаються святковими.

Символ нового року

В Україні символ Нового року - шампанське виготовляють за ДСТУ 4800:2007 "Шампанське України. Технічні умови", або за технічними умовами виробника, вимоги яких мають не погіршувати ті, що викладені в цьому нормативному документі.

Шампанське вітчизняного походження залежно від способу виробництва та термінів витримки поділяють на: шампанське України виготовлене за шампанською технологією при вторинному бродінні шампанських виноматеріалів у герметично закритих резервуарах та шампанське України класичне, виготовлене за шампанською технологією з трирічною витримкою вина в пляшках на дріжджах.

За масовою концентрацією цукрів розрізняють екстрабрют, брют, екстрасухе, сухе, напівсухе, напівсолодке та солодке шампанське. Відповідно, перше в цьому переліку має найменшу кількість цукру (лише 0,3%), далі цей відсоток зростає. Найпопулярніший варіант святкового напою – напівсолодке біле шампанське (8% цукру). Хоча фахівці вважають, що найкраще смак та букет вина розкривається в брют, сухих та напівсухих винах. Для споживачів, які мають певні проблеми зі шлунком, спеціалісти радять вживати напівсухе та напівсолодке шампанське.

За способом насичення газом є вина ігристі та шипучі. У ігристих - вуглекислий газ виділяється у процесі природного бродіння, тому такий продукт вважається корисним, а шипучі – насичуються ним штучно, що не потребує витрат часу, тому така продукція має коштувати дешевше.

Вважається, що хороше шампанське повинно бути закупорене пробкою з коркового дерева, а не з пластмаси. Саме ця умова дозволяє правильно його зберігати. На пробці має бути вказано назву виробника і рік виробництва. Розфасований напій понен бути у темних, а не в білих прозорих пляшках. Темне скло захищає його від згубної дії сонячних променів. Вживають шампанське охолодженим, але якщо охолодити його нижче 9 градусів тепла, то букет смаку та аромату може загубитися.


Наверхнаверх