logo
dollar
euro

Що спільного між полтавським сміттям і "Українським вибором"?

16:59 27.12.2013 eye 1412
Що спільного між полтавським сміттям і "Українським вибором"?

Нинішня полтавська влада, так вже повелося, часто-густо ставить мешканців міста перед  своїм рішенням, як перед фактом, з яким марно сперечатися.

От і сьогодні, на офіційному сайті, повідомляється, що на позачерговій сесії міськради депутатами було затверджено угоду про науково-технічне співробітництво між Полтавською міською радою та Підприємством "Спеціалізована (воєнізована) аварійно-рятувальна служба швидкого реагування".

Вищезгадане підприємство із дивною для приватної структури назвою, за угодою бере на себе зобов'язання забезпечити фінансування програм поставки сміттєпереробного комплексу з переробки твердих побутових відходів, фінансування витрат, необхідних для інженерно-технічного забезпечення та будівництва сміттєпереробного комплексу. Більше того, цією угодою передбачається, що  підприємство бере на себе зобов'язання перерахувати до спеціального фонду міського бюджету 1 млн. грн.

Про те, що "Спеціалізована (воєнізована) аварійно-рятувальна служба швидкого реагування" підприємство приватне, розповів Інтернет. Керує ним Олександр Володимирович Мамітов (на фото). Зареєстрована служба у 2008 році в Києві Дарницькою  райадміністрацією. Задекларований вид діяльності: діяльність щодо безпеки населення в надзвичайних ситуаціях. До речі, такі підприємства мають заноситись у державний реєстр. Слідів реєстрації не вдалося знайти, як і слідів діяльності цього підприємства. Інтернет, насправді, не всесильний і проблематично знайти інформацію про діяльність підприємства, яке не діє.

Зате деякі "сліди" пана Мамітова знайти вдалося. Він, виявляється, керує ще приватною  компанією "Науково-дослідний проектний інститут "Архітектури та містобудування" і громадською організацією з гучною назвою "Академія з проблем безпеки життєдіяльності". Власне під громадську організацію, напевно, була створена рятувальна служба – таке законом дозволяється. Щоправда, інформації про діяльність і другої компанії та громадської організації під керівництвом Мамітова теж практично немає.

Ім’я Олександра Володимировича Мамітова спливає в Інтернеті виключно у поєднанні з медведчуківським рухом "Українським вибором" і, майже виключно, на сайті цієї організації. До речі, там повідомлялось, що 17 квітня цього року "Український вибір" проводив в Києві конференцію на тему "Природоохоронні, екологічні та правові аспекти системного управління переробкою твердих побутових відходів в Україні". Виступав там такий Степан Мікульчіч, який позиціонується на сайті руху, як "київський представник трьох хорватських фірм, що випускають обладнання з очищення вод і переробки відходів". Яких конкретно – не уточнювалося. Сам він розповідав учасникам конференції, що якесь підприємство ТЕХНИКС, котре він, начебто, представляє, здатне поставити обладнання для переробки відходів і збудувати завод, який перероблятиме 20 тон сміття на годину. І все це задоволення коштуватиме десь 7 мільйонов євро. Можливо передбачається, що пан  Мікульчіч і поставить все для сміттєпереробки в Полтаві. На жаль, знайти в Хорватії виробника сміттєпереробних комплексів з примітивною назвою "Technics" – "Техніка" не вдалося. З іншими назвами є, а з накою – немає.

Колеги з інтернет-видання "Полтавщина", розповідаючи сьогодні про сесію міськради, повідомили, що Григорій Сахно, депутат міськради та заступник голови депутатської комісії з питань містобудування, розвитку міського господарства, у виступі зазначив: "Велись переговори із японською фірмою, вони були не проти, але через вибух на Фукусімі зірвався план будівництва сміттєпереребного заводу, адже ця компанія була співзасновником Фукусіми. Тепер ведемо переговори із киянами. Умова виділення мільйону гривень ― це своєрідна прив’язка цієї установи до проекту, щоб вони вже не відмовилися, а місту буде користь. Якщо вони погодяться, то ми виділимо їм місце біля звалища, на площі 6,1 га, воно обгороджено під інший полігон, але віддамо саме під майбутній завод. Маємо надію, що досягнемо домовленості у 2014 році".

Варто зазначити, що в інформаціях на медведчуковському сайті Олександра Мамітова представляють приблизно так: "виконавчий секретар Координаційної ради Руху "Український вибір" з безпеки життєдіяльності, екології, промислової та техногенної безпеки, Президент Міжрегіональної академії з проблем безпеки життєдіяльності, Академік Української академії інформаційних наук". Погодьтесь, якось несерйозно, величатись президентом академії, яка є звичайною громадською організацією і академіком академії, якої немає в переліку академічних установ України. А в поєднанні із сумнівною хорватською фірмою, все виглядає напрочуд непевно і дуже насторожує. Не створили б ці претенденти на полтавське сміття нам тут місцевої "Фукусіми". Дивним виглядає і вимога сплатити мільйон в міську казну. Невже місто не зацікавлене в інвесторах? Якщо ж інвестор виявиться ненадійним і сумнівним, чи не доведеться віддавати йому мільйон при розриванні угоди?

Краще було б Полтавській міськраді бути більш відкритими з громадою, особливо щодо такої важливої для обласного центру проблеми, як утилізація сміття. Полтавці мають знати деталі угоди, включаючи технічні характеристики переробного комплексу, який пропонується будувати, його вплив на навколишнє середовище тощо. Депутати міськради мають пам’ятати: сьогодні вони приймають важливі для Полтави рішення з невідомих пересічним полтавцям мотивацій, а завтра, коли самі стануть звичайними містянами, доведеться подивитися на наслідки цих рішень з іншого боку "барикад". І чи не буде цей погляд  сповненим каяття?


Наверхнаверх