logo
dollar
euro

Що робить наша влада, щоб запобігти тисячам смертей на дорогах?

10:23 03.05.2013 eye 34
Що робить наша влада, щоб запобігти тисячам смертей на дорогах?

Торік в Україні внаслідок ДТП загинуло близько двох тисяч пішоходів. Таку кількість пасажирів вміщують 50 середніх автобусів «Богдан». На Полтавщині за перші три місяці цього року обласне управління Державтоінспекції зареєструвало 59 ДТП за участю пішоходів, третина з яких сталася в Полтаві.

Більшу частину загиблих можна було б урятувати, якби це було потрібно державі, наголошують члени харківських громадської організації «Товариство учасників руху» та громадської спілки захисту пішоходів «За безпеку пішоходів». Вони привезли до Полтави спільний проект державної програми підвищення безпеки на дорогах.

– Упроваджувати європейські стандарти на автошляхах України необхідно і можливо. Коли стається аварія, де одночасно гине значна кількість людей, у країні оголошують жалобу, починають розслідування. А що робить наша влада, щоб запобігти тисячам смертей на дорогах упродовж року? – запитує академік, президент ГО «Товариство учасників руху» Олександр Сітенко. – У Європі ні батьки, ні вчителі не випустять на вулицю дитину без флікера (це маленький значок або наклейка, які можна розмістити на рюкзаку, куртці, руці чи на взутті. Флікери відбивають світло в темряві і допомагають водію побачити пішохода в нічний час. – Авт.). Використання такого значка у шість-вісім разів знижує ризик наїзду на пішохода в сутінках чи вночі. Наша влада не знайшла коштів на таке впровадження. І це при тому, що майже половина аварій за участю пішоходів у нашій державі стається саме в темний період доби.

Аби змінити ситуацію на краще, науковець пропонує до вирішення цієї загальнонаціональної проблеми залучити громадськість.

– Задля цього ми шість років тому разом із групою однодумців на Харківщині заснували нашу громадську організацію, яка намагається реалізувати низку суспільно важливих проектів, спрямованих на підвищення безпеки дорожнього руху в нашій країні. Автори нових правил дорожнього руху в Україні зробили все так, що ці правила абсолютно не відповідають своїй місії, – наголошує Олександр Сітенко. – Де, у якій країні Європи дозволяють водіям узимку їздити на літній гумі?

Cеред пропозицій громадських активістів – встановити відеоспостереження на перехрестях головних вулиць у населених пунктах. Знизити в містах і селах обмеження максимальної швидкості транспорту від 60 до 50 кілометрів за годину, встановити освітлення пішохідних переходів уночі.

Активістів також обурює відсутність велосипедних доріжок, нормальної дорожньої розмітки, реклама на узбіччях автошляхів та взагалі стан українських доріг. На їхню думку, усе це та багато іншого й призводить до такої кількості смертей учасників руху в нашій державі.

З приводу почутого в рамках круглого столу «Безпека пішоходів у контексті європейської політики» висловилися також працівники ДАІ. Начальник сектору організації дорожнього руху та вулично-шляхової мережі УДАІ УМВС у Полтавській області Іван Тумко зазначив, що всі пропозиції щодо поліпшення ситуації на дорогах Полтави, які вони надіслали до міськвиконкому, чиновники відверто проігнорували. До речі, на запрошення членів громадської організації «Товариство учасників руху» взяти участь в обговоренні цих питань під час круглого столу міська влада Полтави теж не відгукнулася.


Наверхнаверх