logo
dollar
euro

У Полтаві мешканці багатоповерхівок боролися проти вишки мобільного оператора

12:11 16.12.2019 eye 427
У Полтаві мешканці багатоповерхівок боролися проти вишки мобільного оператора

Мешканці п’яти житлових будинків у районі колишнього інституту зв’язку в Полтаві обурені. Понад два місяці вони боролися проти встановлення у їхньому дворі вишки мобільного оператора, а тепер її дозволили ставити.

– Будівництво вишки на вулиці Квітучій, 6, законним визнала Державна архітектурно-будівельна інспекція України. 11 квітня цього року вона зареєструвала декларацію про початок виконання будівельних робіт на об’єкті. А сьогодні така декларація дозволяє забудовнику проводити будівельні роботи, – розповідає перший заступник начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області Ігор Крикливець.– Але ми направили листа до Києва й будемо перевіряти достовірність цих даних. Також надіслали запит до Полтавської міської санепідемстанції. Якщо норми не відповідатимуть вимогам, то будемо говорити про цю ситуацію інакше.

На Квітучій, 6, у березні цього року на даху котельні, що належить комунальному підприємству «Полтаватеплоенерго», працівники компанії одного з мобільних операторів розпочали будівельні роботи. Люди зібралися в ініціативну групу і почали писати й телефонувати в різні інстанції. Як з’ясувалося, жодних дозвільних документів тим будівельникам ніхто не надавав. Орендувати місце під вишку дозволило «Полтаватеплоенерго».

Мешканці будинку у відчаї, адже, окрім п’яти багатоповерхівок, поруч із котельнею розташований дитячий садок, а в самому дворі постійно граються діти.

Доведено, що електромагнітні поля від антен мобільного зв’язку негативно впливають на організм людини, яка безпосередньо працює з джерелом випромінювання, а також на населення, яке мешкає поблизу джерел випромінювання. Дуже часто таке сусідство призводить до порушень у діяльності нервової та серцево-судинної систем. Тривалий та інтенсивний вплив електромагнітних полів призводить до стійких порушень і навіть хронічних захворювань. Проте сигнал від вишки йде не в різні боки, а горизонтально. Тобто вона повинна бути вищою за житлові будинки, і таким чином впливу на людей не буде.


Наверхнаверх