logo
dollar
euro

Більше 330 га котелевського лісу суд залишив "регіоналу"

10:52 12.12.2013 eye 1619
Більше 330 га котелевського лісу суд залишив "регіоналу"

Своєю постановою Харківський апеляційний суд залишив 331,2 га лісу у Котелевському районі у користуванні сільськогосподарського ТОВ "Скіф", розповідає портал "Наші гроші".

Прокуратура Полтавської області, яка представляє інтереси Полтавської облдержадміністрації вимагала повернути ділянки лісового фонду до земель запасу Більської сільської ради. Ці ділянки в 2004 році рішенням Котелевська райдержадміністрації біли передані в оренду на 50 років СТОВ "Скіф". За шість років була підготовлена технічна документація і у 2010 році укладено 37 договорів оренди.

У березні 2012 року обласний Держкомзем Полтавщини на вимогу прокуратури провів позапланову перевірку, якою встановлено, що районна влада передала  ділянки  "Скифу" без проекту землеустрою, зокрема, не було встановлено межі ділянок. Суди перших  інстанцій у 2012 році задовольнили позов прокуратури, визнавши договори оренди недійсними. Однак Вищий госпсуд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд.

При новому розгляді суд першої інстанції знову визнав договори оренди недійсними. Однак, апеляційний суд це рішення скасував. Він, зокрема, встановив, що СТОВ "Скіф" є правонаступником колективного сільгосппідприємства ім. Шевченка, яке раніше користувалося вказаними ділянками і їх межі вже були визначені. Для отримання землі в оренду СТОВ "Скіф" розробило технічну документацію, у якій визначені межі ділянок. При цьому їх цільове призначення змінене не було. Суд зазначив, що оскільки зміни цільового призначення ділянок не відбулося і їх межі вже були встановлені, тому законодавством, чинним на момент видачі розпорядження РДА у 2004 році, виготовлення проекту землеустрою щодо вказаних 331,2 га лісу не вимагалося.

Засновниками СТОВ "Скіф" є депутат Котелевської райради від Партії регіонів Олексій Бовдир (68%), Ніна Верблюд, Олексій Аксюк, Надія Ромашко, Микола Огурцов, Олексій Давиденко, депутат Більської сільради від ПР Наталія Малохліб, Надія Деркач і Лариса Цибулько.


Наверхнаверх