logo
dollar
euro

Геннадій Черевко з Лубен поїхав на Майдан, щоб побачити історичні події, а потрапив в лещата доісторичного беззаконня…

18:06 10.12.2013 eye 1860
Геннадій Черевко з Лубен поїхав на Майдан, щоб побачити історичні події, а потрапив в лещата доісторичного беззаконня…

... і не відомо, коли з них вирветься.

У Фейсбуці, на сторінці "Євромайдан: Допоможіть хлопцям, яким шиють напад на Банковій", з’явилось повідомлення про розклад розгляду справ в Апеляційному суді Києва на завтра, середу 11 грудня: 14:00 - розгляд справи Миколи Лазаревського; 15:00 - розгляд справи Юрія Болотова та Сергія Нужненка. Як бачите, Геннадія Черевка у цьому переліку немає. Активісти збираються завтра знову йти під стіни  Апеляційного та вимагати звільнення невинних хлопців, яких звіряче побили та звинуватили в організації штурму адміністрації Президента.

Сьогодні, не зважаючи на привселюдну обіцянку Януковича, нікого із затриманих не відпустили, запобіжного заходу не змінили. І, на жаль, немає жодних сподівань, що це станеться найближчими днями: дуже часто чули з вуст керівників держави одне, а виходило зовсім інше.

Отже, наш земляк з Лубен Геннадій Черевко залишається за ґратами, як й інші 8 людей, яких 3 грудня Шевченківський райсуд арештував на 2 місяці за підозрою в організації масових безпорядків, що передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Журналісти Іванна Коберник, Ірина Соломко, Анна Цуканова на сайті "Української правди" розмістили історії всіх 9. Це "моторошне підтвердження, як система може схопити будь-кого прямо на вулиці, відбити як котлету, кинути за грати. І все це – не в далекому провінційному райвідділі, а в центрі столиці, при наяності відеодоказів звірячого побиття Беркутом".

апеляційний

Про Геннадія Черевка вони розповіли так:

"Позапартійний тато двох дітей, що працює торговельним агентом, Геннадій Черевко (41 рік), поїхав з Лубен, що на Полтавщині, до Києва, щоб, як пояснив дружині, побачити історичні події на Майдані. Беркут бив його, збитого з ніг, так, що зламав кисть правої руки, розсік голову і лишив численні гематоми, в тому числі на обличчі.

Вже в лікарні швидкої допомоги Геннадія звинуватили в організації масових заворушень по тій самій 294 статті, що й решту затриманих, з перспективою до 8 років ув’язнення.

Під час зіткнень на Банковій Геннадій стояв неподалік від Беркуту і знімав те, що відбувалося, на мобільний телефон. Коли міліція атакувала протестувальників, він почав утікати разом з іншими, але впав, і більше не міг підвестися - на нього градом посипалися удари міліцейських кийків. Намагався закрити голову - тоді били по руках.

Потім чоловіка підняли і "крізь стрій" повели у двір адміністрації президента: за словами адвоката, Геннадія вели повз вишикуваних беркутівців, кожен з яких бив його.
Лежачи на землі разом з іншими вісьмома затриманими, він час від часу втрачав свідомість. Періодично його знову лупцювали. Тим часом беркутівці фотографувалися на фоні своїх жертв, наче мисливці зі здобиччю.

Наталя Черевко, вчителька англійської, мало не збожеволіла, шукаючи чоловіка. Зв’язок з ним пропав – його телефон, вибитий з руки беркутівцем, безслідно зник. Лише наступного дня її зателефонували з лікарні швидкої допомоги, де Геннадій знаходиться і досі, у спецпалаті, орендовану міліцією.

"Я три дні плакала", - каже Наталя. Вона лишила дітей - 13-річну доньку і майже трирічного сина - з батьками і поїхала до Києва, побачитися з чоловіком. Побачення було коротким, у присутності міліції. "Я погладила його руки. У нього гематоми на носі і на пальцях", розповідає дружина. "Я боюся за нього", додає вона".


Наверхнаверх