logo
dollar
euro

Під час штурму барикад в урядовому кварталі постраждав мешканець Чорнух

10:15 10.12.2013 eye 600
Під час штурму барикад в урядовому кварталі постраждав мешканець Чорнух

Микола Сагань, голова Чорнухинської районної організації ВО "Свобода", після нічного штурму барикади 10 грудня на вулиці Лютеранській у Києві має травмовану руку і шість швів на голові. Про це повідомляють "Події та коментарі".

Барикади в урядовому кварталі опозиційні партії встановили минулої неділі, коли в Києві відбувалося третє народне Віче. Перегородили вулицю Лютеранську, Шовковичну, Богомольця, Грушевського та Інститутську, таким чином перекривши доступ до Кабміну та Адміністрації Президента.

Штурм почався уночі 10 грудня. Цьому передували події у Василькові під Києвом, звідки, прорвавши блокування, вирвалися близько 15 одиниць техніки та чотири автобуси з бійцями. За рухом автоколони стежили депутати-опозиціонери. Вони разом із нечисельною громадою намагалися перепинити рух військових на Михайлівській площі.

– Ми спілкувалися з командуючими, які повідомили, що мета, з якою прибули бійці, – зміна варти, яка вже кілька днів перебуває в Кабміні, – розповів народний депутат від партії "УДАР" Тарас Кутовий. – Потім військові покинули транспорт і пішки рушили до Європейської площі та на вулицю Грушевського, яку невдовзі перегородили.

Напруги додавало те, що три вузлові станції метро закрили на вхід і вихід, через нібито їхнє замінування. На Майдані почали говорити про штурм і закликати людей підтягуватися до наметового містечка. Втім, у військових було інше завдання – зачистка барикад в урядовому кварталі.

Найгарячішою була ситуація із барикадою, яку утримувала ВО "Свобода". Туди, за свідченнями очевидців, заслали провокаторів, які і зчинили бійку. Микола Сагань із Чорнух – один з тих, кому дісталося тоді.

– Я був у районі перетину вулиць Лютеранської та Банкової, недалеко від Адміністрації Президента, коли нас оточив "Беркут". Були там і провокатори. Коли мене до "швидкої допомоги" опозиційні депутати вивели через очеплення, я особисто бачив, як у протилежному від мене напрямку ішли депутати від Партії регіонів і гнали "тітушків" чоловік 40. Вони гнали їх до барикад, там ще на той момент лишилися наші, – згадує події тієї ночі Микола Сагань.

За його словами, прихисток протестуючі знайшли у католицькій церкві поряд з барикадою, куди їх впустили священослужителі.

Після сутички в чоловіка забита рука та шість швів на голові. Каже, що всі побої задокументовані.

– У мене вдома батько прикутий до ліжка. Лишив його на сина, а сам у суботу поїхав на Київ. Пробув тут до вівторка, а тепер маю навідатися додому. Але ми будемо стояти тут скільки треба, – запевняє чорнушанин.

До теми: Міжнародний день прав людини лубенчанин Геннадій Черевко відзначатиме в Апеляційному суді Києва

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх