logo
dollar
euro

Мистецтво в часи Євромайдану

4:57 22.11.2019 eye 1202
Мистецтво в часи Євромайдану

Будь-які часи зрушень, народних протестів і непокори відбиваються на мистецтві цієї епохи і країни.

Євромайдан ще триває, але в різних творчих сферах уже народжуються артефакти, котрі, можливо, стануть знаковими для наступних поколінь. Митці не мають право робити вигляд, що їх не стосується ситуація довкола. Інакше це просто фальшиве мистецтво.

Кіно

Українські молоді режисери наразі активно знімають документальний фільм "Вавилон’13" (певна алюзія на "Вавилон XX" Івана Миколайчука). Кіномитці вийшли на Майдан, в КМДА, під стіни Верховної Ради, Адміністрації президента та Кабміну, де все активно фільмують. Відео викладають у вільному доступі в інтернеті (http://vk.com/babylon13_official), додаючи англомовні титри.

Кадр-з-Вавилону'13
"Закликаємо всіх небайдужих підтримати нашу ініціативу й на безкоштовних засадах поширювати це відео всіма можливими засобами, не змінюючи його змісту та форми", – говорять самі режисери.

Література

Діячі сучукрліту не відстають від кіношників. Ще 28-ого листопада були проведені Євролітературні читання за участі братів Капранових, Олега Лишеги, Сашка Лірника, Андрія Бондара, Артема Полежаки, Світлани Поваляєвої, Сергія Пантюка, Павла Коробчука, Богдана-Олега Горобчука, Павла Вольвача, Володимира Цибулька, Каріни Тумаєвої, Тараса Малковича, Мирослава Лаюка. 

Тарас Прохасько на Євромайдані у Івано-Франківську прочитав перед студентами-мітингувальниками відкриту лекцію. Сергій Жадан виступив на Майдані з "Собаками в Космосі".

Юрій-Андрухович-на-Майдані-(фото---Ната-Коваль)
5-ого грудня українські літератори влаштували "Вечір при діжках", де мітингувальники Києва могли послухати Юрія і Софію Андруховичів, Ірену Карпу, того ж Полежаку, Катерину Бабкіну і багатьох інших молодих митців нашого часу.

Музика

Українська пісня – це те, що підтримує дух народу на всіх майданах країни. За ці 2 тижні багато гуртів долучилося до підбадьорення. Святослав Вакарчук, Руслана, "Мандри", "Mad Heads XL", "Ot vinta", "Плач Єремії", Марія Бурмака, "Гайдамаки",  "Мотор’ролла", "PanKe Shava", "Атмасфера", "Kozak System", Жадан із "Собаками в космосі", про якого вже говорилося, Сергій Василюк, Сашко Положинський, "Dakh Daughters", ТНМК і ще багато інших. По суті, тут представлені ті, хто робить нашу музикою живою і сильною, цікавою.

Святослав-Вакарчук-(фото---Радіо-Свобода)
На провладному мітингу (читай – "Партії регіонів") біля стін Верховної Ради звучала пісня "Любе" "По высокой траве". Навіть не українська. Цікаво, чи Микола Расторгуєв взагалі знає, як використовують його вокал?

Образотворче мистецтво

Художники нашої країни теж осмислюють революційну дійсність через свою творчість. Іван Семесюк і Олекса Манн робили виставку своїх робіт під час Євролітературних читань 28-ого листопада.

У Львові невідомі розклеїли художні постери, на яких Президент України у досить незвичному для себе амплуа (див. ілюстрацію).

Львів-такий-Львів

Угода-або-смерть-_-Іван-Семесюк

 Також на Євромайдані у Києві створили Арт-Майдан, де художники намалювали і приклеїли на стіни картини, що стосувалися події, котра їх всіх зібрала.

Гадаю, це тільки перші з’яви впливу подій останніх тижнів на мистецтво і його служителів. Попереду нові книги, вірші, пісні, стрічки, картини. Не проспати б.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх