logo
dollar
euro

ЗМІ та краудфандінґ на Євромайдані

21:25 06.12.2013 eye 749
ЗМІ та краудфандінґ на Євромайдані

Євромайдан став точкою зосередження більшості ЗМІ не лише України, але всього західного світу. Лише лінивий репортер не намагався потрапити в центр подій бодай у своєму місті, а краще ― у Києві.

Основними друкованими джерелами інформації про події, що відбуваються на Головному Євромайдані країни, є інтернет-ресурси "Української (Європейської) правди" (http://www.pravda.com.ua/), "Ліги.нет" (http://news.liga.net/) та української служби BBC (http://www.bbc.co.uk/ukrainian/). Саме ці джерела проявили себе як достовірні та об’єктивні у висвітленні надзвичайних новин у столиці нашої держави. Зокрема, на сайті "BBC Україна" ведуться регулярні прямі репортажі з різних "гарячих" точок Києва у текстовому режимі.

Закордонні ЗМІ ― і друковані (в тому числі і паперові), і телебачення, і радіо ― рясніють згадками про події у столиці України. Зокрема, про Україну писали такі грандіозні видання, як "The Guardians", "Spiegel", "Times", "The Telegraph" та інші. Властиво, що репортажі з пострадянського простору (особливо російських та білоруських телеканалів) відрізняються посиленим ідеологічним забарвленням, в той час як ресурси Європи та Америки зображують події більш відсторонено (хоч і досить пафосно). 

Іноземні-ЗМІ-про-Майдан
Проблема об’єктивності іноземних ЗМІ посилюється ще й тому, що ситуація потребує постійної присутності репортерів на місці подій, оскільки постійно є ймовірність виникнення нових інцидентів.

Регулярно і майже без перебоїв відбуваються прямі включення та відеорепортажі з місць подій. Найбільшою популярністю користуються такі джерела: "Аронець live" (http://ustream.tv/channel/aronets), "Радіо Свобода" (http://www.radiosvoboda.org/), "Громадське телебачення" (http://hromadske.tv/) та "Спільнобачення" (http://spilno.tv/).

Також досить популярними є прямі включення каналів "ТВі", "24" та "5 каналу". На жаль, з відеотрансляціями часом виникають проблеми, оскільки вони дуже залежні від обладнання та енергопостачання. Наприклад, "Спільнобачення" та "Громадське телебачення" не мають стабільного фінансування, натомість для безперебійної трансляції потребують пального та грошової допомоги. Втім, на щастя, поки що всі відеопотоки працюють більш-менш стабільно.

Особливу роль відіграють репортажі "Громадського радіо" (http://hromadskeradio.org/) з Майдану. У редакції їх назвали "Голоси Майдану". Репортери спілкуються з майданівцями та з видатними особистостями, потім викладають напрацьований матеріал "без купюр" на сайті "Громадського" або на soundcloud.com.

Євромайдан не має жодного фінансування, крім особистого внеску кожної людини, котра на ньому присутня. Важлива кожна пожертва, яку ми зробимо, чи то гроші, чи харчі, чи одяг. Євромайдан потребує засобів особистої гігієни, ковдр, води, а найбільше ― людей. Фінансова допомога збирається трьома способами: за допомогою банкових переказів, безпосередньо в руки координаторам або через краудфандинґові платформи, наприклад, "Спільнокошт ― Велика Ідея" (http://biggggidea.com/project/385/). Матеріальну допомогу надають переважно кияни, дуже рідко ― жителі з інших міст.

Найбільша і найкраща допомога, яку українці-некияни можуть надати ― це приїхати на Євромайдан самому і підтримати велику спільну справу, яку всі ми робимо.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх