logo
dollar
euro

Стабільна непокора: #євромайдан #київ

22:01 05.12.2013 eye 1106
Стабільна непокора: #євромайдан #київ

Минуло вже 2 тижні після початку акцій на Майдані Незалежності. Але великий народний організм у серці Києва не збирається зупинятися.

Кожен наступний день приносить нові враження, хоча, здавалося б, що ще може тут здивувати. Сотні тисяч, які виходять на вулиці, щоб показати свою громадську позицію, безліч волонтерів, що забезпечують функціонування Майдану, нестримне прагнення людей до свободи.

А дивувати було чому. Маріїнський парк наповнили спортивні молодики, деякі з них закривали своє обличчя масками і говорили відбірною лайкою. Поблизу не було помітно жодної дівчини, що було дивацько. Але ще більш дивним було те, що поруч не було жодної знімальної групи, журналістів, фотографів. Пам’ятаючи, як за таку зйомку тут було побито двох кореспондентів Громадського телебачення, фотографувати їх було страшнувато, але не зробити цього ми не змогли.

КМДА---роздача-теплих-речей
Ще більш дивацько виглядав черговий мітинг "Партії регіонів" біля будівлі Верховної Ради України. Порівнювати з Майданом дуже важко. Люди, бачачи фотоапарат, закривали обличчя шарфами. Певно, це суб’єктивна думка, але відстороненість цих людей не могла не впасти в очі. Здається, що вони просто чекали. Саме на сцені виступав, як оголосили, "улюбленець Партії регіонів" ― Нестор Шуфрич. Він говорив, що наразі їх вже десятки тисяч, що в них ціла Площа, а не Майдан. Але на це ці ж "десятки тисяч" просто мовчали. Складалося якесь гнітюче враження.

КМДА---харчування

КМДА---відпочинок


З другого боку автобуси "Беркуту" перекрили інші входи до ВР.

Біля Адміністрації Президента блокування продовжилися, але вже не з такою активністю як 2 дні тому.

Якщо Майдан ― це серце революції, то Київська міська державна адміністрація ― її легені. Будівля захоплена мітингувальниками, другий поверх ― складно організована структура. Величезний стіл, на якому волонтери (у спеціальних халатах і шапочках ― все за нормами санепідему) роблять чай, канапки, часом роздають піцу. Ще більше вразила санітарна година: всі столи протирають, жодних ймовірностей отруїтися. Атмосфера взаємодопомоги наповнила КМДА. Втомлені люди сплять на підлозі, кожен потребуючий може взяти ковдру, теплий одяг, зарядити телефон. Державна структура стала ближчою до свого народу. 

Народний-креатив-на-ялинці
Прихильники-Партії-регіонів

Люди продовжують жити Майданом. Їх не лякає холод, їх не лякає повідомлення про можливі провокації чи зачистки. Ці 2 тижні показують небачені прояви доброти, благодійності і щирості.

Рушай в центр історії. Гайда на Київ!

Рома і Катя, мандрівні полтавці


Наверхнаверх