logo
dollar
euro

Доки українці стоять на майданах в Києві, на Полтавщині й по всій державі, Янукович злітав в Китай

16:08 05.12.2013 eye 562
Доки українці стоять на майданах в Києві, на Полтавщині й по всій державі, Янукович злітав в Китай

Російські бізнесмени, котрі ведуть справи з Китаєм, застерігають тих, хто тільки має намір ступити на його ринки: китайці – народ специфічний.

Вони ніколи не відмовляють прохачам прямо, дають зрозуміти, говорячи, наприклад, "це вам не підходить" і таке інше.

Китайці президенту України не відмовили, цілу низку документів  підписали. Однак про те, що щось із державним візитом пішло не так, говорить дивний протокол прийому першої особи незалежної держави: літак Януковича сів не в столиці, ніякого почесного караулу, як й інших ритуальних розшаркувань, не спостерігалось. Відповідно, зустріч одразу з першою особою приймаючої сторони не відбулась першого ж дня. Натомість довелося Януковичу вивчати культурний спадок Китаю. Якось не так передбачено дипломатичними протоколами, що насторожувало.

Однак, глава держави вчора, доїхавши таки до Пекіну і провівши певні зустрічі, оптимістично заявив, що підписані в рамках державного візиту документи, можуть забезпечити близько 8 млрд доларів інвестицій.

"ФАКТИ" IСTV перевірили, які ж документи підписав Янукович на 8 мільярдів доларів. Представляємо результат роботи колег.

Президент України Віктор Янукович та Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін у Пекіні підписали Договір про дружбу і співробітництво між Україною і КНР (договір є політичним без матеріальної відповідальності сторін).

Спільну декларацію України і Китайської Народної Республіки про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства (договір є політичним без матеріальної відповідальності сторін).

Міжурядова угода про економіко-технічну співпрацю (навіть прес-служба не коментує цей документ, напевно про гроші тут теж не йдеться).

Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР (фітосанітрані та інспекційні вимоги не схожі на інвестиції).

Меморандум щодо взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та Державною адміністрацією КНР з традиційної медицини щодо співробітництва в галузі традиційної китайської медицини (взаєморозуміння теж ніби без грошей, хоча...).

Договір про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) (тут йдеться лише про правові засади співпраці - грошей теж немає).

Рамковий контракт на виконання проекту будівництва об’єктів блоку №11 ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (сума контракту - 247 млн. доларів на 9,5 років).

Рамкова угода про реалізацію проектів у галузі відновлюваної енергетики між ТОВ "Грінтек Енержі", Китайською Національною групою корпорацій будівельних матеріалів та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) (у цьому документі відзначаються ПЕРЕДУМОВИ залучення інвестицій, сума не вказана).

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх