logo
dollar
euro

Блокувати чи не блокувати - ось в чім питання...

7:36 05.12.2013 eye 615
Блокувати чи не блокувати - ось в чім питання...

Вівторок і середа - будні української революції-2013 - пройшли у натхненні і блокуванні.

Для нас, подорожніх полтавців, все почалося з Верховної Ради. Саме в цей час, 3-ого грудня, тут мало відбутися голосування за відставку уряду. З двох боків будівлі ВР проходили досить контрастно спрямовані події. З одного - мітинг "Партії регіонів", просто вбивче пафосний. Кількість учасників - чоловік 200. Міліції - скільки ж. Лунають слова російськомовного ведучого про те, що "саме вони патріоти України, бо працюють, навчаються, а не страйкують". Потрапити на цей "званий" мітинг неможливо: охорона не пропустить - хіба що біля огорожі постоїш.

регіонали

А з іншого боку - мітинг опозиції за відставку уряду. Жодних монтованих сцен. Ведучий (історик Володимир Вятрович) стоїть на риштуванні, що були поставлені для якогось ремонту. Людей - тисячі, якщо не десятки тисяч. І в них горять очі. Для тих, хто замерз - чай, пресмачнючі бутерброди із салом та часничком, печиво. Термінові новини передаються у революційний спосіб: до Вятровича вилізає на риштування гінець, і згодом ця новина стає відомою цим тисячам.

люди

Як відомо, Верховна Рада провалила відставку Кабміна. Але люди до останнього вірили. Після цього організовано колоною всі рушили на Майдан.

На цих же самих місцях наступного дня (4-ого грудня) події перебігали зовсім інакше. На мітингу ПР були уже тисячі людей. Але варто було подивитися цих людей: враження, що вони просто чекають, доки все це скінчиться.

Після заклику одного з нардепів "Слава Україні" стояла тиша - у той час, коли на Хрещатику на це лунало десятитисячне "Героям слава!". І коли на цім же Хрещатику зазвичай вмикали пісні "Океану Ельзи", "Мандрів", "Плач Єремії", то ПР розважало своїх прихильників гуртом "Любе". Це все виглядало таким суцільним анекдотом.

автобус

На вчорашньому місці мітингу опозиції були автобуси з "Беркутом", через які не можна було пройти.

Протягом цих двох днів Майдан живе своїм життям - самоорганізувався на охорону, харчування і чаювання. Гілки "кривавої ялинки" розібрали на барикади, а сам каркас тепер увішаний сотнями побажань діючій владі і містами, представники яких приїхали сюди. Вражає казан на 200-літрів, у якому на свіжому повітрі варять пресмачнючий бощ. Дивує швидкість, з якою дівчата-волонтери роблять канапки, і з якою ці самі ж канапки і зникають.

Блокування
Блокувати Адміністрацію Президента завжди приємно. 3-ого грудня майже весь Майдан рушив допомагати опозиції. Люди вилізали на паркани, колони. Бути в центрі такої події - таке зустрінеш не щодня. Зрештою, президента там не виявилося. Вразив місцевий підприємець, котрий зі своєї машинки безкоштовно роздавав усім бажаючим чай і відмовлявся брати гроші за це. В такі моменти повертається віра в людство.

Справжнім центром революційного перебування стала Київська міська державна адміністрація, захоплена мітингувальниками. Наразі люди там граються, їдять, відпочивають. Деякі жартівники припускають, що Зимовий палац у 1917 році виглядав так само. Але наразі там утворилася велика черга і дуже повільно впускали людей, тому відвідати КМДА поки що не вдалося.

Адміністрація
Революція триває. Щовечора Майдан повністю закриває людьми. У їх очах віра. І вони будуть стояти, вони будуть боротися...

Рома, Катя і Каріна, мандруючі полтавці


Наверхнаверх