logo
dollar
euro

До Китаю з Полтавщини везуть руду, а звідти їм – локомотиви

10:10 03.12.2013 eye 366
До Китаю з Полтавщини везуть руду, а звідти їм – локомотиви

Китай є одним із основних торговельних партнерів Полтавщини.  

Частка в цієї країни в експорті товарів регіонів склала 11,3%, в імпорті - 5,2%. Протягом січня-вересеня 2013 року експортовано Китай товарів на 221,7 млн.дол. США, імпортовано – на 52,9 млн.дол. США.

Однак, величезна відмінність в структурі імпорту і експорту. До Китаю з Полтавщини переважно експортують руди, шлак і золу, а імпортують залізничні локомотиви, автівки,котли, машини, чорні метали та вироби з чорних металів, органічні хімічні сполуки, тютюн і промислові замінники тютюну.

Ці цифри наводились вчора, 2 грудня, на засіданні, проведеним  директором Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Оленою Адамович, де обговорили стан виконання в області плану заходів з реалізації домовленостей, досягнутих у ході другого засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

На Полтавщині теж укладені угоди з китайськими партнерами. Так, Полтава має Угоду про встановлення дружніх контактів між Полтавою та містом Дуньін провінції Шаньдун КНР, підписану в липні 2013 року. Кременчук  у вересні минулого року підписав Угоду про торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво з містом Цзяюйгуань провінції Ганьсу. Також вищі навчальні заклади області співпрацюють з китайськими навчальними закладами.


Наверхнаверх